romek
środa, 17 lipca 2013, 10:28

LEKSYKON lubelskiej piłki / Zbigniew OŚKO – niespełniona kariera, przedwczesna śmierć…

Karierę rozpoczynał w Lubliniance skąd trafił do AZS Biała Podlaska. Zagrał wiele kapitalnych spotkań  na początku lat 80-tych, grał twardo a więc i samobójcza bramka się trafiła, ale np z Radomiakiem wbił dwie do właściwej bramki.

Później znalazł się w Wałbrzychu, gdzie grał między innymi w I lidze. Był wówczas 1988 rok i w barwach Górnika prowadzonego przez znanego na Lubelszczyźnie trenera Stanisława Świerka, występowali tej klasy gracze co Tomasz Gruszecki, Leszek Kosowski, Włodzimierz Ciołek czy Robert Warzycha – później piłkarz między innymi Górnika Zabrze (mistrzostwo Polski), FC Everton Liverpool i Columbus Crewe(mistrzostwo USA).  W I lidze zagrał ponad 50 spotkań, strzelił 4 bramki – między innymi z GKS Jastrzębie Zdrój 2:1 i Pogonią Szczecin 1:1.

Zbigniew OŚKO (ur. 31 lica 1964 roku w Lublinie). Kluby: Lublinianka, AZS Biała Podlaska, Górnik Wałbrzych. Jako nastolatek grał w Lublininace. Zmarł 10 kwietnia  2010 roku w Lublinie.

rd/hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.