Województwo lubelskie, podobnie jak wiele innych regionów w Polsce, ma rozbudowany system rozgrywek piłkarskich obejmujący różne kategorie wiekowe i poziomy umiejętności. Oto lista niektórych z głównych rozgrywek piłkarskich i lig zorganizowanych na terenie województwa lubelskiego:

  1. IV Liga Lubelska – Jest to jedna z niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej w Polsce. W IV Lidze Lubelskiej rywalizują drużyny z regionu, w tym z województwa lubelskiego.
  2. Klasa Okręgowa Lubelskie Grupa I i Grupa II – To kolejne stopnie niższe niż IV Liga, obejmujące drużyny z poszczególnych okręgów województwa lubelskiego.
  3. Młodzieżowe Rozgrywki Wojewódzkie – Liga dla młodych talentów, obejmująca różne kategorie wiekowe, takie jak U-19, U-17 itp.
  4. Rozgrywki Amatorskie i Miejskie – W wielu miejscowościach województwa lubelskiego organizowane są amatorskie ligi oraz rozgrywki na poziomie lokalnym i miejskim, dostępne dla różnych grup wiekowych.
  5. Lubelska Liga Futsalu – Rozgrywki futsalowe (piłka nożna halowa) cieszą się popularnością w regionie, a Liga Futsalu gromadzi drużyny z różnych miejscowości.
  6. Lubelska Liga Kobiet – Rozgrywki piłki nożnej kobiet, w których uczestniczą drużyny z województwa lubelskiego.
  7. Rozgrywki Młodzieżowe Młodsze i Starsze – Dla młodszych kategorii wiekowych również organizowane są różne rozgrywki, mające na celu rozwijanie talentów piłkarskich od najmłodszych lat.
  8. Turnieje Szkolne – Szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne biorą udział w różnych turniejach organizowanych na terenie województwa lubelskiego, promując rywalizację i współpracę wśród młodych zawodników.