30 stycznia w Warszawie odbyło się wręczenie nagrody portalu „lubelskapilka.pl”  za rok 2015 – „Piłkarska Osobowość Lubelszczyzny 2015” dla Zbigniewa Masternaka. Skrót nazw brzmi POL i dlatego w jednym z newsów pojawił się POL.

Zbigniew Masternak to kapitan Reprezentacji Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej oraz zawodnik klubu piłki błotnej LC Chełm. W 2015 roku Masternak wywalczył z LC Chełm brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce błotnej, brązowy medal Pucharu Polski w piłce błotnej oraz brązowy medal Błotnej Ligi Mistrzów.

Z drużyną pisarzy pokonał m.in. Reprezentację Pisarzy Niemieckich 4:3 (w Dortmundzie), Reprezentację Księży Diecezji Lubaczowsko-Zamojskiej 4:3 (w Zamościu), drużynę Gwiazd TVP 3:2 (w Warszawie).

Wystąpił w meczu Drużyna Gwiazd – Biszczańska Młodzież po 30-tce (w Biszczy).

W 27. oficjalnych meczach zdobył 22 gole, zaliczył 15 asyst. Promował futbol podczas turnieju charytatywnego „Piłka jest piękna” w Warszawie oraz podczas imprezy „Pisarze kontra Czytelnicy” w Rozdrażewie.

W przyszłym roku portal „lubelskapilka.pl” będzie przyznawał wyróżnienia w czterech kategoriach: „Piłkarski Działacz Lubelszczyzny”, „Najlepszy Piłkarz Lubelszczyzny”, „Piłkarska Drużyna Lubelszczyzny” oraz „Piłkarska Osobowość Lubelszczyzny” (za całokształt).

Trwają prace nad regulaminem i systemem tworzenia kapituły. Więcej – wkrótce w rozmowie z pierwszym laureatem, który – oczywiście – znajdzie się w takowej. Dodamy tylko, ze wcale nie pozazdrościliśmy organizatorom piłkarskich GAL, chcemy raczej skromnie wyróżniać tych, którzy mrówczą pracą i nieprzeciętnym postrzeganiem sportu piłkarskiego w swoich środowiskach – zasługują na takie wyróżnienie.

red /lp.pl

PS. Przypominamy – Zbigniew Masternak jest pisarzem i scenarzystą filmowym. W przeszłości grał takze w lubelskich drużynach: Puławiak Puławy, KS Drzewce. Anonsujemy rozmowę, którą opublikujemy za kilka dni.

Podobne wpisy