romek
piątek, 8 kwietnia 2016, 14:18

LIST z Trzeszczan / Pisze do Państwa w dość nietypowej sprawie… * Na powyższe dyscypliny zostało przeznaczone, UWAGA: 35 000 zł (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych !!!)

nowa-galeria-3615882Witam,

Pisze do Państwa w dość nietypowej sprawie…

Jestem mieszkańcem Gminy Trzeszczany, powiat hrubieszowski, w której przez blisko 40lat istniał klub sportowy GLKS Płomień Spartan Nieledew, ostatnio występujący w Zamojskiej klasie A, gr. II.

Przez wiele lat gry, w tym w ostatnim sezonie klub prezentował całkiem przyzwoity poziom:

– w sezonie 2014/15 wywalczyliśmy awans do klasy okręgowej z 15 pkt przewagą nad drugim zespołem wygrywając 18 spośród 20 meczów.,

Jednak funduszy niezbędnych do gry w wyższej lidze klub nie dostał i został zmuszony do pozostania w klasie A, sytuacja ta wydarzyła się już po raz drugi w ostatnich 4 latach.

– w sezonie 2015/16 klub wystartował ponownie do rundy jesiennej w klasie A gdzie wywalczył 3 miejsce ze strata 2 pkt. do lidera, pokonując go na ich własnym boisku w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej… jak się okazało na wiosnę był to również ostatni mecz w historii GLKS Płomień Spartan Nieledew.

Wraz ze zmianą władz rządzących, ewidentnie nieprzychylnych piłce nożnej nastąpiła powolna agonia naszego klubu, poprzez kolejne doszukiwanie się afer wyssanych z palca, oskarżanie osób, szykanowanie ich i zastraszanie wśród społeczności lokalnej.

Apogeum całej „rozbiórki” klubu piłkarskiego, (rozwinę skrót) Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Płomień Spartan Nieledew stało się ogłoszenie Konkursu na upublicznienie kultury fizycznej w naszej gminie.

Pozwolę sobie zacytować małą ale bardzo przemawiającą treść przetargu:

Zakres zadań obejmuje:

 

Organizację zajęć sportowych i rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci

i młodzieży, upowszechniających różne dyscypliny sportu i aktywności ruchowej

na   terenie gminy Trzeszczany   z wykorzystaniem istniejącej bazy sportowej.

 

Tworzenie i doskonalenie systemu szkolenia sportowego wśród dzieci i młodzieży

z terenu gminy Trzeszczany w różnych dyscyplinach sportu ze szczególnym

uwzględnieniem gier zespołowych, w tym prowadzenie zajęć i rozgrywek amatorskich

z zakresu piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki koszykowej, tenisa stołowego,

nordic walking, lekkoatletyki, szachów, krav maga.

 

Organizacja dla dzieci i młodzieży imprez i zawodów sportowych, ze szczególnym

uwzględnieniem współzawodnictwa sportowego na szczeblu gminnym

i ponadgminnym w różnych dyscyplinach sportu we współpracy ze związkami

sportowymi, szkołami oraz stowarzyszeniami,

 

Organizację imprez sportowo-rekreacyjnych, zawodów sportowych skierowanych

do   wszystkich  mieszkańców gminy Trzeszczany,

 

Upowszechnianie zdrowego stylu życia młodego pokolenia  oraz

propagowanie stylu życia wolnego od uzależnień,

 

Na powyższe dyscypliny zostało przeznaczone, UWAGA: 35 000 zł. (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych !!!)

 

Fizyczną niemożliwością jest poprowadzenie za taka kwotę tylu dyscyplin w małej wyludniającej się gminie.

W gminie, której jedyna rozrywka sportową był klub sportowy Płomień-Spartan.

I kolejna UWAGA, wynik przetargu, powinien zostać ogłoszony dzisiaj tj. 08.04.2016r. czyli blisko tydzień po starcie rundy wiosennej w zamojskiej klasie A co automatycznie wykluczyło klub z możliwości wystartowania w rozgrywkach ze względu na zerowe środki finansowe.

Całą treść przetargu znajdą Państwo pod linkiem:http://bip.trzeszczany.roztocze.pl/news/2383/konkurs-z-zakresu-kultury-fizycznej-i-sportu-na.html

Cała sprawa odbiła się szerokim echem w naszym małym środowisku lokalnym o czym można się przekonać i poczytać na następujących stronach:

http://lubiehrubie.pl/sport/rozmowa-z-trenerem-andrzejem-jaworskim-o-plomieniu-spartan-nieledew

http://psnieledew.futbolowo.pl/news,2815935,plomien-spartan-wycofany-z-rozgrywek.html

https://www.facebook.com/plomienspartannieledew/timeline

I teraz do sedna sprawy..

„Zemsta” władz gminny zaczęła się od momentu gdy w jednym z portali informacyjnych jedna z osób z klubu publicznie zwróciła uwagę na to, że zawodnicy w XXI wieku, którzy grają dla przyjemności, z pasji, nie maja nawet możliwości wykąpania się po treningu/meczu w ciepłej wodzie(SZOK). Co jest naprawdę nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach biorąc pod uwagę nowoczesny kompleks Gminnego Ośrodka Kultury w Nieledwi, w którym również swoją siedzibę miał GLKS Płomień Spartan Nieledew.

O osobie, która przejęła władze w gminie, nie chciałbym się wypowiadać ze względów opisanych wcześniej.

Jeśli zainteresowaliby się Państwo powyższą sprawą to z pewnością dotarlibyście do źródeł o tej osobie(w komentarzach można się dowiedzieć kim jest ten człowiek).

Jako, że Państwa portal  zajmuje się tematyką sportową to jestem przekonany, że również każdy z was posiada ducha sportu, którego chce szerzyć i propagować wśród społeczności, nawet tej małej jaką była nasza.

Proszę o zainteresowanie powyższą sprawą oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o tym, ze GLKS Płomień Spartan Nieledew(wiele razy opisywany na waszym portalu) przestał istnieć i w jakich okolicznościach do tego doszło. 

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Mieszkaniec Gminy Trzeszczany

 


Komentarze do 'LIST z Trzeszczan / Pisze do Państwa w dość nietypowej sprawie… * Na powyższe dyscypliny zostało przeznaczone, UWAGA: 35 000 zł (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych !!!)' (2)
  • Ronaldinho6 lat temu Bezpośredni link

    W cholerę szerokim echem. 1 wywiad w którym Pan Jaworski nikogo wprost nie obwinia, biedacka stronka na futbolowo i profil na facebooku na którym wylewacie swoje żale. Nawet skandalu nie potraficie nakręcić patałachy

  • Maja6 lat temu Bezpośredni link

    Powyższy tekst jak dla mnie to prywatna wojna jednej osoby z władzami gminy. Na dodatek ta osoba do prywatnych rozliczeń próbuje wciągnąć osoby postronne i wzniecić jakieś chore niesnaski wśród mieszkańców.A skąd moje przypuszczenia? Po pierwsze klub ma bardzo dobre warunki do prowadzenia swojej działalności bo władze gminy udostępniają jak rozumiem korzystanie z kompleksu nie odpłatnie( co nawet w dużych miastach jest rzadkością, na ogól jak ktoś chce amatorsko pograć w piłkę , nożną czy koszykówkę i tp. to musi uiścić opłatę chociażby za wynajem sali)No zadziwiające jest to ,że skarżycie się na brak CIEPLEJ wody , szczerze mówiąc nie dziwie się że tak jest. Skoro jest Pan/i mieszkańcem gminy to powinien być Pan/i świadom kosztów jakie gmina musiała by ponieść dla wygody kilku osób. Skórka nie warta wyprawki. I nie rozumiem czemu Pan/i wymaga ponoszenia tych kosztów przede wszystkim od mieszkańców gminy bo tak naprawdę to oni by te koszty musieli ponieść. A nie jestem pewna czy chcą. Może trzeba było ich najpierw zapytać a nie pisać paszkwile w gazetach i portalach. Po drugie nie widzę zbyt wygórowanych warunków jakie postawiła Gmina i które tycz ą się przetargu. Jeżeli nie czuje się Pan/i na siłach to proszę nie stawać do przetargu , są ludzie którzy takie rzeczy zrobią bez problemu w tych pieniądzach. Wystarczy mieć pomysł i wiedzę i proszę mi wierzyć jest to możliwe szczególnie na wsi. Mam nie odparte wrażenie, że nie chodzi tu o brak dobrej woli ze strony władz obecnych tylko Problem raczej dotyczy Pan/i prywatnych jakiś tam korzyści a raczej ich brak ze względu na zmianę władz w gminie. Wnioskować tak należy z tego co Pan/i tu pisze „O osobie, która przejęła władze w gminie, nie chciałbym się wypowiadać ze względów opisanych wcześniej.” Przejęła władzę czyli co siłą wtargnęła do Urzędu Gminy i wyrzuciła poprzedniego wójta, czy została wybrana w wyborach? Bo jeżeli to drugie to znaczy że poprzednia władza się nie sprawdziła. Nie wiem po co Pan/i to robi ale nie pomaga to na pewno przede wszystkim tym którzy jak Pan/i napisał/a grają dla przyjemności i z pasją. A co do tak zwanej agonii klubu to należałoby najpierw zapytać się siebie samego/j czy nie przyczyniłem się do tej sytuacji chorą chęcią zaistnienia w świecie medialnym ;)Dlatego też proponuję skorzystać z propozycji mojego przedmówcy nick Pomysłowy Dobromir i swoją energie w ten sposób spożytkować jeżeli faktycznie zależy Panu/i na klubie a nie własnych korzyściach.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.