romek
sobota, 19 lutego 2022, 10:24

Piąty transfer Wisły Puławy. Tym razem skrzydłowy

Ostatnie dni przyniosły ciekawe ruchy kadrowe w drużynie z Puław. Wisła najpierw oddała na wypożyczenie do Stali Stalowa Wola Łukasza Kacprzyckiego, a następnie pozyskała Sefana Ilica. Serbski skrzydłowy podpisał z Dumą Powiśla 1,5 roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy nabytek Wisły jest wychowankiem Partizana Belgrad. Później zakładał koszulkę: Teleoptika Zeman, FK Macva Sabac i właśnie Budocnosti Dobanovci. Ilić ma też na swoim koncie występy w kadrze Serbii do lat: 17, 18 i 19. Najlepiej czuje się na prawym skrzydle, ale poradzi sobie również na lewym, a także w roli ofensywnego pomocnika. Portal transfermarkt jeszcze w grudniu 2021 roku wyceniał 23-letniego piłkarza na 200 tysięcy Euro.

W barwach Dumy Powiśla miał już okazję zagrać w dwóch meczach kontrolnych przeciwko: Energii Kozienice oraz Chełmiance Chełm. W tym drugim wpisał się zresztą na listę strzelców. Ilić jest już piątym zimowym nabytkiem klubu z Puław. Wcześniej do drużyny trenera Pawlaka dołączyli obrońcy: Jan Flak (Sokół Ostróda), Krystian Bracik (Cracovia II), Pedro Gaio (Caldas SC) oraz pomocnik Maciej Kona (Chojniczanka Chojnice).

W rubryce ubyli trzeba za to dopisać nazwisko Łukasza Kacprzyckiego. „Mały” na razie tymczasowo odchodzi do trzecioligowej Stali Stalowa Wola, która wypożyczyła go na rundę wiosenną. W umowie między klubami znalazła się jednak opcja transferu definitywnego po zakończeniu rozgrywek.

W tym sezonie Kacprzycki zaliczył tylko 11 występów w lidze, bo długo leczył kontuzję. Wcześniej Dumę Powiśla opuścili również: Karol Czelny (Bieszczady Ustrzyki Dolne), Mateusz Pielach (Świdniczanka Świdnik), Borys Piotrowski (Podlasie Biała Podlaska) i Dylan Ruiz-Diaz (Sportis Łochowo).

Dziennik Wschodni


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.