romek
poniedziałek, 31 stycznia 2022, 08:13

A to ciekawe… @ KS Świdniczanka, KLUB kapitanów

25/01/2022

DRUŻYNA KAPITANÓW ****

W kadrze naszego zespołu jest wielu zawodników, którzy w swoim piłkarskim CV mają występy w klubach na poziomie III, II, a niektórzy nawet na poziomie I ligi. Wielu z nich, występując w zespołach grających na poziomie centralnym cieszyło się autorytetem u kolegów z zespołu i poważaniem u kibiców i pełniło zaszczytną funkcję kapitana drużyny. W aktualnej kadrze KS Świdniczanka jest ich aż 14 i jest to niewątpliwie ewenementem na skalę nie tylko wojewódzką.

Absolutnym rekordzistą w tym zakresie jest Przemek Żmuda, który funkcję kapitana drużyny sprawował występując w Motorze Lublin, Stali Stalowa Wola, Hetmanie Zamość i w Świdniczance.

Mateusz Pielach przez wiele lat kapitanował Wiśle Puławy, a Radek Kursa Orlętom Radzyń Podlaski i Widzewowi Łódź.

Funkcję kapitana Avii Świdnik sprawowali nasz trener Łukasz Gieresz, Bartek Mazurek i Sebastian Orzędowski.

Rafał Stępień i Jarek Milcz mieli honor pełnić funkcję kapitana drużyny w Lubliniance, a Jakub Szymala w Granicie Bychawa.

Artur Sułek miał przyjemność wyprowadzać na boisko zawodników Powiślaka Końskowola.

Asystent naszego trenera Piotr Wójcik tą odpowiedzialną funkcję sprawował podczas swoich występów Hetmanie Żółkiewka i w Chełmiance Chełm.

W Świdniczance zaszczyt pełnienia tej funkcji, oprócz wspomnianego Żmudy, przypadł Karolowi Kowalskiemu, Michałowi Zuberowi i Kacprowi Kowalczykowi.

Drużyna z taką ilością byłych i obecnych kapitanów robi wrażenie i powinna budzić respekt naszych boiskowych rywali. A więc do boju Kapitanowie!!!

Kapitanowie w Świdniczance wg klubów:

 Świdniczanka Świdnik – Kowalski, Żmuda, Zuber, Kowalczyk;
 Avia Świdnik – Gieresz, Mazurek, Orzędowski;
 KS Lublinianka – Stępień, Milcz;
 Wisła Puławy – Pielach;
 Orlęta Radzyń Podlaski – Kursa;
 Widzew Łódź – Kursa;
 Stal Stalowa Wola – Żmuda;
 Motor Lublin – Żmuda;
 Hetman Zamość – Żmuda;
 Granit Bychawa – Szymala;
 Powiślak Końskowola – Sułek
 Hetman Żółkiewka – Wójcik;
 Chełmianka Chełm – Wójcik.

ksswidniczanka.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.