romek
sobota, 22 stycznia 2022, 09:08

Profile / KIM jest Wiesław BEREJ?

Pisanie o dobrych bombardierach lubelskich boisk, bylo łatwe. Zarówno Kamil Kaczanowski z Annopola, jak i Andrzej Paprocki czy Filip Drozd z Opolanki są znani. Tymczasem Kaczanowski po awansie z klasy A, w klasie wyższej nie strzela już tylu bramek  (ma 5 goli). Natomiast niespodziewanie na liście TOP zapanował napastnik KS Nasutów Wiesław Berej.

Wcześniej zdobywał gole tylko dla tego klubu. Wbił ich kilkanaście. W sezonie 2021/2022 natomiast podczas jesiennej rundy zaliczył ich 22. strzelał różnie – przede wszystkim w tych najważniejszych meczach.

Tam, gdzie było trzeba przykładał nogę we właściwej chwili. Dla przykładu mecz z LZS Krężnica Jara. Niewygodny rywal, dobrze zorganizowany na boisku – przecie trenerem jest Siergiaj Michajłow. Strzelił na 2:1 i tak zostało. Takich złotych bramek było wiecej. W bardzo emocjonującym spotkaniu z VIR-ew Dorohucza 6:5 Wiesław Berej strzelił 4 bramki. Strzelaninę uzupełnił Michalak (2).

= Bardzo sprawny, silny chłopak – powiedział nam Czesław Rak z zespołu rywala, z Krężnicy Jarej. – A tak w ogóle w B-klasie można teraz sprawnie i szybko złożyć zespół. Liczy się słowo, wiarygodność, mental… W ekipie lidera pewnie to działa.

Berej strzelał też w meczu z Uścimowem (3:2) – 2 bramki, Krzczonovią 6:0 (3), Ciecierzynem 7:1 (3), KS Serniki 6:1 (2). Oleśnikami 7:2 (3).

+++

Drugi na liście strzelców Sebastian Panek, to też były napastnik KS Nasutów.  Skuteczny takze w Czarnych Pliszczyn. TYLKO w dwóch spotkaniach – z Krzczonovią (16;0) i Spartą Lublin (12:0) strzelił po 7 bramek. Do tych 14 dołożył osiem kolejnych w innych meczach. Nie strzela tylu goli co Kaczanowski w ubiegłym sezonie, ale 2×7 nawet erze pandemii swoje mówi.

+++

Czołówka strzelców:

26 bramek-Wojciech Berej (KS Nasutów)
22 bramek-Sylwester Panek (Czarni Pliszczyn)
18 bramek-Michał Kaleniec (LKP Centro-Chem TURKA)
16 bramek-Sylwester Kuzioła (Czarni Pliszczyn)
12 bramek-Grzegorz Michalak (KS Nasutów)
+++
Wiesław Berej TUTAJ z numerem 17…

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.