romek
niedziela, 2 stycznia 2022, 20:11

SŁYNNE mecze lp @ 1980*MOTOR Lublin-POLSKA młodz. 6:0 (3:0) – Festiwal bramek na stadionie Motoru

Lubelski klub grał w I lidze i był wiceliderem tabeli. Na sparing wpadli do Lublina chłopcy Waldemara Obrębskiego. Kibice spodziewali się dobrej gry i paru bramek. Reporter prasy lubelskiej relację rozpoczął:

Szczęśliwi opuszczali stadion kibice, którzy w niedzielne południe przybyli obejrzeć mecz Motoru i młodzieżowej reprezentacji Polski – to slowa Sławomira Nadłonka. – Rewelacyjny lubelski beniaminek i aktualny wicelider tabeli, bardzo poważnie potraktował młodzież.

Wśród gospodarzy zabrakło Ryszarda Chaberka, Ryszarda Walczaka i Zygmunta Kalinowskiego. Wśród gospodarzy na pochwały zasłużyła cała drużyna, Szczególnie: Mącik, Przybyła, Pop i Lorenc.

W zespole reprezentacyjnym wystąpił Krzysztof Wójtowicz, lecz niezbyt sobie radził z kolegami klubowymi i w 29 minucie opuścił boisko. Wprowadzony po przerwie Wiater, wskutek kontuzji też zszedł, a na boisku pojawił się Leszczyński. I jeszcze jedno Walczak w kadrze, to nie Ryszard Walczak

Na pewno na wyróżnienie spisał się Bolesław Mącik. Nie tylko dzięki hattrickowi.

+++

MOTOR Lublin – POLSKA młodz. 6:0 (3:0).

1:0 Pop 11
2:0 Mącik 12
3:0 Mącik 21
4:0 Mącik 58
5:0 Przybyła 81
6:0 Przybyła 85

Sedzia: Pawłowski, Fekner, Jawoszek.

MOTOR: Opolski, Szczeszak, Cypka, Fiuta, Dębiński, Jabiełło (Świetek), Mącik, Pop, Lorenc,  Witkowski (48 Wiater, 62 Leszczyński), Przybyła. Trener-Waligóra.

POLSKA młodz. Stawarz (Rutkowski), Chojnacki, Matysik, Wójtowicz (Konopka), Walczak, Frankowski, Kaczmarek, Rzepka, Miszewski, Zgutczyński, Krawiec. Trener-Obrębski.

Walczak w kadrze, to nie ten z Motoru (Ryszard). Adam Walczak grał w Bałtyku Gdynia.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.