romek
wtorek, 28 grudnia 2021, 10:43

SŁYNNE mecze lp @ 1967*Kadra A – Kadra B 0:3, czyli o sparingu w Milejowie…

W 1967 Polska grała mecz międzypaństwowy z Finlandia. Jednoczeńie w Milejowie kadra juniorów województwa lubelskiego przygotowywała się do turnieju dr Michałowicza. Trener przed zabraniem małolatów do Lublina i0celem zobaczenia w akcji Lubańskiego, zorganizował chłopakom na boisku miejscowego Tura sparing. wygrali przedstawiciele Kadry B 3:0. Bramki strzelili: Andrzej Peresada 2 i Jóźwiak.

W zestawieniach drużyn znaleźliśmy kilka wartych uwagi postaci. W kadrze A na skrzydle grał Lech Nikolski, piłkarz Opolanki Opole Lubelskie, później poseł i działacz polityczny. Bartoń był graczem Ruchu Izbica, Krawczak, Gawłowski, Karkuszewski i zostali medalistami mistrzostw Polski juniorów w 1969 roku w barwach Lublinianki. Skotarski, bramkarz kadry B to bramkarz Startu Krasnystaw. Anders był w Stali Krasnik, Kuś w Staii Poniatowa, Sylwester Czernicki to oczywiście także Lublinianka, Chachuła Stal Krasnik, Peresada Hetmana Zamość.

Ale pamięć jednak omylna. Pewnie jaki błąd jest (?).

***

1967 * Kadra A – Kadra B

Kadra A: Burcon, Wojtaszczyk (Gawłowski), Kiełczykowski, Krawczak, Niemiałtowski, Bartoń, Nadulski (Mróz), Karkuszewski, Syroka, Podniesiński, Nikolski.

Kadra B: Skotarski, Stefański, Woźnica, Anders, Kuś (Borowiec), Czernicki, Niemiec, Chachuła, Jóźwiak, Peresada, Kaminski.

HS

Lech Nikolski miał grał na skrzydle, został politykiem lewicy.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.