romek
niedziela, 28 listopada 2021, 15:12

LEKSYKON lp @ Dariusz TURKOWSKI

W 1996 roku przyszedł do Hetmana ze Stali Kraśnik, której jest wychowankiem. Trenował z zapałem, toteż Bronisław Waligóra wiązał z nim spore nadzieje. Ale grę w II lidze dzielił z nauką i nie zawsze mógł się koncentrować tylko na futbolu. – Jest typem destrukcyjnego pomocnika, potrafi strzelić z obu nóg. Rozwija się prawidłowo i mam nadzieje, że będzie z niego w przyszłości pożytek – mówił wówczas popularny szkoleniowiec, który niestety wkrótce opuścił Zamość. W wieku 23 lat był podstawowym zawodnikiem Hetmana. Zmienił też nieco wygląd, co szybko zauważyła miejscowa prasa – pytając, czy zapuścił włosy, czy też się ogolił.
 
W 2003 roku przeszedł do Odry Wodzisław Śląski. Tutaj nie zagrzał długo miejsca, bo już rok później był w Podbeskidziu Bielsko Biała. Ze Świtem Nowy Dwór mazowiecki trafił do I ligi, po czym znalazł się w Kujawiaku Włocławek. Później była Unia Janikowo i MOTOR Lublin.
 
Dariusz TURKOWSKI (ur. 2 listopada 1975). Pozycja obrońca, destrukcyjny pomocnik. Kluby: Stal Kraśnik, Hetman Zamość, Odra, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Kujawiak Włocławek, Unia Janikowo, Motor Lublin.
***
W Hetmanie Zamość. 
hs

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.