romek
wtorek, 9 listopada 2021, 10:40

LEKSYKON lp @ Paweł JERMAKOWICZ * NAJważniejszy mecz na piłkarskim SZLAKU w Lublinie i Zabrzu

Klub Sportowy „Wisła” od początku swojego powstania (1923) kojarzony był z sekcją piłki nożnej. W Okręgowym Związku Piłki Nożnej Wisła oficjalnie została zarejestrowana w 1930 roku, ale dopiero w sezonie 1967/68 zespół biało-niebieskich awansował do klasy miedzy wojewódzkiej.

Trenerem wtedy był Waldemar Bielak. W drużynie występowali wtedy: Edward Kruk, Kazimierz Starek, Wiesław Kowalik, Paweł Jermakowicz, Wiktor Jewsiejczyk, Ryszard Krawczak, Zdzisław Baliński, Roman Wójcicki, Waldemar Stefański, Józef Konam i Roman Grudziński.

Zaciąg z Lublina był więc solidny, włącznie z trenerem Waldemarem Bielakiem. Oczywiście Jermakowicz to przybysz z Unii Racibórz do Lublinianki celem…wiadomo – odbycia służby. W Puławach zrobił to co mógł i wspólnie z kolegami wrócił do Lublinianki…

Paweł JERMAKOWICZ (ur. 1950r.). Kluby: Unia Racibórz, Lublinianka (awans do II ligi, pucharowy SZLAK 1970), Wisła Puławy (awans do III ligi).


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.