romek
wtorek, 19 października 2021, 09:23

SŁYNNE mecze lp @ 1995 * II liga / HETMAN Zamość – WISŁA Kraków 2:2 (0:0)

W tabeli II ligi wyżej był krakowska Wisła. Przed meczem wśród gospodarzy była pełna mobilizacja. Kadrowo Hetman był osłabiony, lecz spotkanie z Wisła traktowano jako wyzwanie.  Już w 1 minucie Hetman ostro zaatakował, niestety strzał Mariusza Pliżgi był niebyt kąśliwy i golkiper gosci poradził sobie. w 11 minucie strzał Kulawika zastopował Dariusz Ziółkowski na samej linii bramkowej. Rajd w swoim stylu wykonał też Andrzej Pidek, ale obrońcy zdołali zablokować uderzenie.

Granie „bramkowe” rozpoczęło się po przerwie – najpierw Kulawiak nie dał szansy obrony bramkarzowi uderzeniem technicznym, później Janusz Świerad z 13-14 metra pokonał Ziółkowskiego po raz drugi. Była 0:2. Wydawało się ze jest po meczu, lecz zamojscy zawodnicy nie poddawali sie. W 70 minucie na boisku pojawił sie Tomasz Szajkowski, który zmienił Czarnieckiego. Już 3 minuty później  strzelił pierwszego gola po centrze Grzegorza Płoszaja. Ten sam piłkarz wyrównał  płaskim uderzeniem z 14 metra.

Tomasz Szajkowski w Hetmanie.

Wspominając mecz i patrząc na dokumentacją meczu bardzo łatwo wybrac bohatera gry – PIŁKARZA meczu – na pewno zasłużył na to miano Tomasz Szajkowski.

===

15.10.1995 * II Liga, 13. kolejka, Zamość, Stadion Hetmana, 12:00

Hetman Zamość – Wisła Kraków 2:2 (0:0)

Bramki:
0:1 Tomasz Kulawik 54
0:2 Janusz Świarad 67
1:2 Tomasz Szajkowski 73
2:2 Tomasz Szajkowski 77

widzów: 1.500-2.000
sędzia: Marek Mikołajewski z Płocka

Hetman Zamość: Ziółkowski, Szala, Salij, Zagrodniczek (67′ Płoszaj), Serecun, Turkowski
Pliżga, Kulik, (59′ Kowalczyk), Pidek, Czarniecki (70′ Szajkowski). Trener:
Wisła Kraków: Mariusz Mucharski, Bogdan Zając, Robert Głownia, Jarosław Giszka, Roman Goszowski, Grzegorz Pater, Wiktor Sydorenko, Marcin Kasprzyk, Tomasz Kulawik, Janusz Świerad, Grzegorz Kaliciak. Trener: Lucjan Franczak.

SŁYNNE mecze lp

***

= Na zakończenie sezonu tabela II ligi wyglądała tak – jest wielce możliwe, że wejście Tomasza Szajkowskiego w meczu z Wisłą – w kontekście całego sezonu –  uratowało nie tylko punkt (?)

Tomasz SZAJKOWSKI (ur. 1970). Pomocnik. Kluby: Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Hetman Zamość, Lewart Lubartów, Astra Krotoszyn, Arkon Przemków. WHetmanie autor wielu spektakularnych bramek, które decydowały o wynikach ważnych gier.

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.