romek
sobota, 4 września 2021, 09:41

LEKSYKON lubelskiej piłki @ Kazimierz MOŁDA (Motor Lublin) * Pierwszy bramkarz jedenastki FSC

Po raz pierwszy w ligowym składzie Stali FSC  Lublin nazwisko Mołda pojawia sie w 1953 roku zaraz po założeniu klubu. Kazimierz Mołda jest  bramkarzem. W polu gra Jan Mołda. W 1956 roku trenerem Stali był Leon Kozłowski, a pierwszoplanowym piłkarzem był sprowadzony z Kraśnika Jerzy Pulikowski. Już w pierwszym spotkaniu ligowym z Hetmanem w Zamościu strzelił 2 bramki (było 2:2). Stal zagrała w składzie:  Mołda, Walas, Krzewiński, Muciek, Chodoń, Dudziak, Filozof, Kapica, Kalinowski, Kowalski, Pulikowski. W Stali FSC Lublin i Motorze występował w latach 1951-1960. Później przez wiele lat był działaczem w klubie. Kibice pamiętają go, bo jeszcze w latach 80-tych był aktywny. Skrupulatnie, lecz elegancko sprawdzał bilety i dokumenty tym, którzy wchodzili na mecze Motoru.

Kazimierz MOŁDA. Bramkarz. Kluby: Stal FSC Lublin, Motor Lublin. Zdobył PP na szczeblu okręgu. Wywalczył awans na wyższy poziom rozgrywek.

LEKSYKON lp/ hs
+++
Kazimierz Mołda w akcji…

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.