romek
niedziela, 22 sierpnia 2021, 09:55

Jubileusz 75-lecia LKS TUR Milejów * NAJlepszy Ks. Lublin * Przyjechali Pisarze, a także medaliści mistrzostw Europy i Polski. Jacek Ziarkowski postrzelał

2021 / 75 lat LKS TUR Milejów

Cytat (fb Ks. LUBLIN).

W malowniczo położonym Milejowie miejscowy Tur obchodził 75-lecie istnienia. Rozstawiona scena, liczne przemowy i pokazy, konkursy dla dzieci i zabawy na zamkach dmuchanych. Mecze drużyn młodzieżowych, mecze zawodników +35, mecz pierwszej drużyny Tura. Turniej szachowy, sporo straganów z różnymi rzeczami, syto zastawione stoły jednym słowem dużo się działo w Milejowie nie dziwi że sporo ludzi przyszło. Brawo Tur i Gmina Milejów super organizacja.

Ks. Lublin miał przyjemność w tym uczestniczyć rozgrywając dwa mecze. W pierwszym meczu zagraliśmy z Oldbojami Tura mecz zakończył się wynikiem 7-1. Bramki dla Ks-u strzelili Ziarkowski Jacek 3, Bugała Paweł 2, Bronowicki Grzegorz 1, Zbigniew Grzesiak 1. W Turze na listę strzelców wpisał się Pikul Robert.

W drugim meczu zagraliśmy z Reprezentacją POLSKI Pisarzy. Mecz zakończył się wynikiem 5-1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Grzesiak Zbigniew 2, Budka Mirosław 1, Boguszewski Modest 1, Ziarkowski Jacek 1. W RPP bramkę strzelił Raczkowski Łukasz. Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Mańka – Zagrodniczek Mirosław, Paszczuk Wojciech, Zieliński Konrad, Boguszewski Modest, Kleszcz Maciej, Ziarkowski Jacek, Grzesiak Zbigniew, Budka Mirosław, Bronowicki Grzegorz, Bugała Paweł, Starek Wojciech, Ciucias Tomasz, Prasnal Tomasz, Rożek Marcin.

W meczu RPP – Tur padł remis 1-1. Bramki padły po golach Wodzyńskiego Pawła i Kochalskiego Jacka Dziękujemy za zaproszenie i gościnę życzymy kolejnych efektownych lat pracy i…. oczywiście awansu…

–  Miałem zaszczyt i olbrzymią satysfakcję po raz 68 i 69 założyć koszulkę z Orłem na piersi! – mówi Jacek Kosierb z Reprezentacji Pisarzy. – W pierwszym meczu ulegliśmy 1:5 silnej ekipie KS Lublin. Stanąłem „oko w oko” z byłym reprezentantem Polski Grzegorz Bronowickim, który swego czasu zatrzymał samego Cristiano Ronaldo. Popularny „Bronek” starał się „śmigać” swoim lewym skrzydłem, ale na zdobycie gola mu nie pozwoliłem! Jeszcze większą frajdę sprawiło mi móc spotkać się na boisku z Modest Boguszewski i Zbigniewem Grzesiakiem – w latach osiemdziesiątych czołowymi zawodnikami pierwszoligowego Motoru Lublin. W tamtych czasach – ja chłopak z głębokiej prowincji – co najwyżej z wypiekami na twarzy mogłem poczytać o ich wspaniałej grze na łamach kolumn sportowych Sztandaru Ludu czy Kuriera Lubelskiego… Teraz miałem przyjemność zagrać przeciwko Nim! W drugim meczu turnieju zremisowaliśmy 1:1 z gospodarzami i w ten sposób zajęliśmy miejsce na drugim stopniu podium. Wyniki bardziej z kronikarskiego obowiązku, bowiem to co najważniejsze to móc pobiegać za futbolówką i zejść z placu gry bez kontuzji… W pewnym wieku człowiek to bardziej zaczyna doceniać, a nie same wyniki czy zdobyte bramki.

Gratulacie dla Klubu i organizatorów.

fb

= Wkrótce napiszemy więcej o LKS Tur Milejów, oraz piłkarzach, którzy pisali jego historię.

***

Turniej wygrali faworyzowani piłkarze Ks. Lublin 2022. Są wśród nich reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw kraju i Europy…

Wśród Reprezentacji Pisarzy autorzy książek.

+++

Walka w Milejowie. Jacek Kosierb (pierwszy z prawej) przeciw dawnym idolom, dzisiaj w Ks Lublin…

***

Wybrane postacie, które pisały historię LKS TUR Milejów.

A – Awans / pierwszy awans do Klasy Okręgowej (1968). W pierwszym meczu Tur przegrał o:4 z Lublinianka. Pierwsza wygrana z Lewartem Lubartów 2:1. Dwie bramki Waldemara Tarnogrodzkiego.

B – /

C – / Chmielewski Antoni / założyciel klubu wspólnie z Jarzym i Zdzisławem Pawłowskimi. Jerzy był nauczycielem w miejscowym liceum.

D – Data / 1945 początek działalności pod nazwą KS Sokół Milejów, 1946, zmiana nazwy na LZS Milejów, 1965 zmiana nazwy na LKS Tur Milejów.

D – Drabik Andrzej / rozpoczynał w Czarnych Jasło. Błysnął w Stali Kraśnik i Reprezentacji Lubelszczyzny 1967 na OSM (złoty medal). W Turze Milejów na przełomie lat 60/70.  Kolega Flejmera i Tarnogrodzkiego. 

F – Flejmer Jerzy / podstawowy zawodnik przełomu lat 60i 70-tych. Później budował fundamenty pod działalność Górnika Łęczna. Uczestnik historycznego meczu Górnika LZS Suchodoły – Górnik Łęczna 1:1 w klasie B. Także meczu z Lewartem Lubartów (1:0) po awansie do klasy okręgowej.

K -Kaczmarski Janusz / bramkostrzelny napastnik przełomu lat 60/70. Strzelił 2 bramki w słynnym meczu z Avią w Świdniku 4:1. Pozostałe gole: Radwan i Maziarczyk.

K – Krasny Jan / w VII kolejce sezonu 1969/70 Strzelił gola rezerwom Stali Kraśnik, a Tur wygrał 2:1.

K – Krzyżanowski Waldemar

M – Maziarczyk Józef / Populary „Szprycha”.  Pochodził z Lublina, ale najlepszy czas spędził w Kraśniku (był tu od 1957 roku, bo już jako junior trafił do Kraśnika.). Wojsko odsłużył w Unii Lublin. W drugiej połowie lat 60-tych przyszedł do Milejowa z Kraśnika. Przez kilka sezonów był znakomitym piłkarzem i później trenerem. Odszedł przed sezonem 1069/1970 razem Stanisławem  Więsykiem, i Janem Wojciechowskim.

M – Milejów/ siedziba klubu. Miejsce, gdzie swoje sparingi i mecze rozgrywały przeróżne kadry reprezentacyjne Lubelszczyzny, gdzie odbywały się treningi i obozy sportowe lat 60-tych i 70-tych.

O – Obara Wiesław

P – Pawłowski Jerzy, Zdzisław / Bracia, współtwórcy pierwszych sezonów Sokoła Milejów.

P – Pietraś

P – Piersciński Adam / na początku lat 70-tych powołany do odbycia służby wojskowej. Grał w reprezentacji młodzieżowej województwa.

R – Radwan Stanisław / Jeden z najlepszych piłkarzy w historii klubu. Rozpoczynał w Budowlanych Lublin, później grał w Avii Świdnik (II liga). Z LZS Krężnica Jara grał w B-klasie. W Milejowie  ostoja defensywy, ale  strzelał mnóstwo bramek. Swego czasu w reprezentacji województwa. Pochlebnie o jego grze wyrażał się Kazimierz Górski.

S – Szmerło Jan /

S – Skorupa Grzegorz / jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w historii klubu z Milejowa i- innych podlubelskich drużyn. TUTAJ jeden z wielu znakomitych meczów w Turze Milejów Łukasza Polikowskiego i Grzegorz Skorupy. Jest 2009 rok.

  • Tur Milejów – Stal Poniatowa 2:0 (1:0)
    Bramki: Polikowski (30), Skorupa (55).

Tur: M. Budzyński – D. Budzyński, Pawelec, Dubicki, Ł. Kozak, Tyszczuk (87 Dorożuk), Polikowski, P. Roczon (85 K. Roczon), Bodziak (60 Rembiesa), Skorupa, Mirosław (75 Pizoń).
Stal: Rybarczyk – Pikuła, S. Węgorowski, Pyda, Kucharczyk, Wawer, Radziejewski, Parada, Czarnecki, Poleszak, Wyroślak (74 Jurak).

S – Syroka Grzegorz / Grał w reprezentacjo młodzieżowej województwa. Zagrał podczas zagranicznych wyjazdów np do- Włoch.

T – Tarnogrodzki Waldemar

W-Widera Edward / legenda Motoru Lublin, w II polowie lat 60-tych tamtego wieku do wyjazdu do Australii był trenerem Tura Milejów.

W – Wojciechowski Waldemar

W – Woźnica Marian / Grał w reprezentacji młodzieżowej Lubelszczyzny, którą prowadził inż. Jerzy Chrzanowski.

W – Więsyk Stanisław / Jego talent objawił się w na początku lat 60-tych w Milejowie. Przeszedł do Startu Krasnystaw  i grał w III lidze. Ulubieniec kibiców. Strzelił wiele ważnych bramek.

+++

Rok później LZS Milejów zmienił nazwę na LKS Tur Milejów.

+++


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.