romek
wtorek, 17 sierpnia 2021, 11:10

NOWY klub w Świdniku: – Albatros to świetny lotnik – mówi prezes Mateusz Romak.

Rozmawiamy z Mateuszem Romakiem, prezesem nowego klubu w regionie – Albatros Świdnik.

+++

1. Kiedy, gdzie i z czyjej inicjatywy zalożono Albatros Świdnik? Bo pojawiła się nawet nazwa – nowa i interesująco oryginalna? Musiała za tym stać jakaś idea…

= Stowarzyszenie KS Albatros Świdnik powstało pod koniec maja tego roku. Plany i marzenia względem założenia własnej drużyny sięgają wielu lat wstecz, lecz realne działania to w zasadzie kwestia ostatnich miesięcy. Przed rozpoczęciem wszelkich formalności żywo wymienialiśmy się wszelkimi pomysłami dotyczącymi nazwy drużyny. Długo nie trzeba było czekać aż jeden z kolegów trafił w samą 10! Nazwa Albatros jest oczywiście zainspirowana piłkarskim epizodem najbardziej znanego tramwajarza i kanalarza w Polsce tj. Karola i Norka z „Miodowych lat”. W dodatku wpisuje się ona w tradycje miasta związane z lotnictwem, ponieważ Albatros to świetny lotnik!

2. Z tego co wiem, w tym roku wystartowaliście w Pucharze Polski, i to wymiernie. Pokonanie Sygnału Lublin, to nie jest przypadek…

= Tak naturalnie, udział w lidze zaplanowaliśmy na przyszły rok, tym samym dając sobie czas na pozyskanie sponsorów i środków na funkcjonowanie klubu. Z drugiej strony głód wspólnej gry na dużym boisku był tak duży, że postanowiliśmy rzutem na taśmę, na własny koszt, wziąć udział w tegorocznym Pucharze Polski. Do tej pory przebiliśmy się do 3 rundy PP, pokonując tym samym Spartę Lublin – debiutanta klasy B oraz Sygnał Lublin – beniaminka okręgówki. Obydwa zwycięstwa wywołały falę entuzjazmu, podkręcając jednocześnie nasze ambicje względem przyszłości. Niewątpliwie, będąc drużyną niezrzeszoną, sprawiliśmy nie lada niespodziankę pokonując rywali. Piłka kołem się toczy, jednak wierzymy, że w tych meczach to nie szczęście, a nasze umiejętności zdecydowały o przechyleniu szali na naszą stronę. Korzystając z okazji chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować klubom LKS Biskupice oraz LKS Trawena, które wynajęły nam boiska oraz naszym dotychczasowym obstawom medycznym, które wspierały nas charytatywnie.

3. Z jakich klubów rekrutuje się kadra Albatrosa 2021/2022, a przede wszystkim, kto jest  trenerem, A kto sponsorem. Jak sobie radzicie organizacyjnie?

= Formowanie kadry Albatrosa sięga aż 2012 roku, gdzie będąc jeszcze w gimnazjum, zaczęliśmy regularnie brać udział w lokalnych rozgrywkach orlikowych w Świdniku organizowanych przez Jacka Kosierba. Przez lata drużyna nabierała kształtu, doświadczenia i charakteru. Obecnie skład stanowią byli wychowankowie Avii Świdnik oraz inne rodzynki, których talentu nie dostrzeżono w młodości. Naszym Trenerem, równocześnie kolegą i zawodnikiem jest Konrad Maziarczyk, który również pracuje z najmłodszymi w klubie Avia Świdnik jako asystent trenera Karola Falenty i tak naprawdę dopiero rozpoczyna swoją karierę trenerską. Do czasu aż Albatros nie rozwinie własnych skrzydeł, zawodnicy szlifują swoje umiejętności w klubach: LKS Trawena, Oleśnia Oleśniki czy Polesie Kock. Udział w PP traktujemy jako zabawę, planując równocześnie jak najlepiej zaprezentować się na boisku. Uważamy, że jest to dobra okazja do promocji klubu przed Kibicami i potencjalnymi sponsorami, jak również wypróbowanie na własnej skórze kwestii związanych z organizacją rozgrywek sportowych.

4. W przyszłości, podobno ambicje szersze – gra w B-klasie na początek… Tegoroczny puchar to ‚takiz wiastun’?

= Tak.

5. Avia, Świdniczanka, Albatros… jak wysoko sięgają Wasze plany – te długoterminowe (?)…

= Na ten moment naszym priorytetem jest zdobycie sponsorów, załatwienie reszty formalności oraz wzięcie udziału w rozgrywkach organizowanych przez LZPN. W przyszłości myślimy co najmniej o okręgówce – czas pokaże!

hs

+++

+++

8 sierpnia klub sprawił sensację w Pucharze Polski:

= Albatros Świdnik 4-3 Sygnał Lublin
Bramki: Wójcik 2, Maziarczyk, Bancerz.
ALBATROS Świdnik:  Grodzki – Grzeszczuk (Paluch), Selwa, Podstawka, Bujnik, Olech (Romak) – Kozłowski, Starok, Maziarczyk – Wójcik, Bancerz (Jaroszek).

  • W rundzie III zagra z Janowianką Janów Lubelski (25 sierpień 2021).
  • Dziękujemy za zainteresowanie i serdecznie zapraszamy do polubienia i obserwacji naszych poczynań relacjonowanych na naszym facebook’owym fanpage’u: https://www.facebook.com/KS-Albatros-%C5%9Awidnik-105272995173084

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.