romek
poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 17:37

MECZ WALKI, WYGRANA CISOWIANKI @KS Cisowianka Drzewce – GKS Orion Niedrzwica Duża 2:1 i inne wyniki… W tle sensacja kolejki

Cytat z relacji klubowej:

…W inauguracyjnym spotkaniu lubelskiej Keeza Klasy okręgowej na własnym terenie 2:1 pokonujemy drużynę GKS Orion Niedrzwica Duża. Rywale w ubiegłym sezonie klasy okręgowej zajęli wysokie drugie miejsce. Spotkanie zaczęliśmy w dobrym stylu. Przeważaliśmy w początkowych minutach tego spotkania. Już w 3′ meczu oddajemy strzał po rykoszecie, który leci obok słupka. Pięć minut później strzał Szymanka zbija bramkarz, dobija Kędra, ale niestety obok słupka.

W 17′ kreujemy kolejną akcję, wynik spotkania na 1:0 otwiera Konrad Szczotka. Próbowaliśmy akcji prawa stroną, piłkę na linii pola karnego dostał „Szczoti” i technicznym strzałem pokonuje bramkarza, który nawet nie zdołał ruszyć do piłki. Kolejna groźna okazja to strzał Kobusa z 35 minuty, który na raty broni bramkarz Orionu. Mimo kilku ładnych i składnych akcji, gdzie mogliśmy podwyższyć wynik, to rywale w 38′ doprowadzają do remisu 1:1. Orion ruszył z szybkim atakiem, strzał zbija Frąg, niestety piłki dopada jeden z rywali i dobija do pustej bramki. Wynik do przerwy wynosił 1:1, mimo przewagi na boisku, niestety tracimy bramkę w końcowych minutach pierwszej części gry.

Drugą część spotkania zaczęliśmy w takim samym zestawieniu. W 51′ spotkania wrzutkę Szymanka w pole karne głową uderzał Kobus, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później mieliśmy rzut rożny, lecz silny strzał naszej drużyny leci nad bramką. W 65′ spotkania wychodzimy na prowadzenie 2:1. Szymanek podszedł do rzutu rożnego i bezpośrednio z rzutu rożnego wkręca piłkę do bramki, która wpada „za kołnierz” golkipera z Niedrzwicy. Trzy minuty później strzał Szczotki z dystansu z trudem na róg zbija bramkarz. W 74′ rywale mieli rzut wolny niedaleko naszego pola karnego, wyszliśmy z szybką kontrą, bokiem popędził Szczotka wypuścił Pacoche, a ten huknął w poprzeczkę, że aż zadrżała cała bramka. Niestety piłka nie przekroczyła linii bramkowej, a byłaby to z pewnością piękna bramka.

Dwie minuty później bokiem popędził Pacocha, zagrał do środka, na bramkę strzelał Szczotka, piłkę wypluł bramkarz, ale złapał ją na raty. W 78′ mogliśmy podwyższyć wynik spotkania, groźna akcja, strzelamy w światło bramki, ale piłkę lecącą do siatki wybija obrońca. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw sędzia nie zauważył zagrania ręką w polu karnym rywali. Następnie w drugiej minucie doliczonego czasu gry wychodzimy z kontrą, faulowany w polu karnym pada Pacocha, a sędzia wskazuje na wapno. Niestety Szymanek nie wykorzystuje karnego. W czwartej z pięciu doliczonych minut sędzia wskazuje karny dla rywali, intencje strzelającego wyczuł Frąg, ale rywal uderzył obok bramki.

Był to z pewnością dobry i emocjonujący pojedynek. Zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę. Lecz sądzę, że w tym sezonie klasa okręgowa jest na pewno silniejsza. Drużyny które weszły do klasy okręgowej – Błękit Cyców, Wisła Annopol, Sygnał Lublin oraz nasza drużyna – to ekipy, które moim skromnym zdaniem nie będą walczyć o utrzymanie. Czeka nas z pewnością ciekawy i wymagający sezon.

Cieszy dobra postawa chłopaków. Mecz z pewnością był hitem kolejki i przyciągnął sporo kibiców. My jako jeden z pretendentów do walki o awans oraz drużyna, która zajęła drugie miejsce w ubiegłym sezonie. Kibice z pewnością nie mogą narzekać na brak emocji i walki. Szacunek chłopaki za włożone serce i walkę na boisku do ostatniej minuty. Nie zamierzamy jednak „pompować balonika”, z szacunkiem i pokorą patrzymy w przyszłość. Postawiliśmy dopiero pierwszy krok, który z pewnością cieszy, lecz to pierwsze ze 30. spotkań w tym sezonie.

Brawo trenerze, brawo prezesi ! Takiej inauguracji i takich emocji nam brakowało.
Dziękujemy Orionowi za dobre spotkanie i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

* KS Cisowianka Drzewce – GKS Orion Niedrzwica Duża 2:1
Bramki: Konrad Szczotka 17′, Dominik Szymanek 65′ / Wnuk Jarosław

PILKARZ meczu: To taki mecz, kiedy trudno wybrać bohatera, może Dominik Szymanek. Bo chociaż skusił karniaka, to jednak zdecydował o wyniku.

CISOWIANKA: Frąg Kacper – Antoniak Mateusz, Łakomy Mateusz, Krzysztoszek Daniel – Giziński Dominik (78′ Radzikowski Sławomir), Dudkowski Adrian, Pięta Maciej (71′ Pacocha Jakub), Kędra Daniel – Kobus Krystian (63′ Wankiewicz Jan), Szczotka Konrad (89′ Kozak Michał), Szymanek Dominik (89′ Żak Grzegorz).

ORION: Łukasz Kubacki, Kamil Szymuś, Jacek Paździor, Jakub Wiśniewski, Michał Skrzypek, Bartłomiej Dziwulski (84″ Mateusz Górza), Jakub Talarek (45″ Aleksander Choina), Krzysztof Żarnowski, Dawid Piorun, Paweł Bielak, Jarosław Wnuk (Grzegorz Góral)

+++

Pozostałe wyniki:

Garbarnia Kurów – MKS Ruch Ryki 1:2 (0:0)
Bramki: Sieklicki (88) – Rafeld (49), Piotrowski (53).

Wisła II Puławy – Sokół Konopnica 7:1 (6:0)
Bramki: Pionka (5, 12, 20, 40), Corbo (34, 35), Nadzieja (75) – P. Wójcik (46 z karnego).

Janowianka Janów Lubelski – Unia Bełżyce 7:2 (2:1)
Bramki: Perin (12, 29, 46), Widz (37, 60), M. Pawełkiewicz (65), Birut (90) – Pomorski (20), Kowalewski (80).

Polesie Kock – Piaskovia Piaski 0:1 (0:0)
Bramka: Walęciuk (65)

Wisła Annopol – Sygnał Lublin 2:4 (1:2)
Bramki: Pawłowski (1), Miazga (68) – Zamriienko (24 samobójcza), Rakowski (33), Mazur (52), Książek (65)

LKS Stróża – Błękit Cyców 3:1 (3:0)
Bramki: Siudy (4, 12, 29) – G. Bronowicki (70).

Stal Poniatowa – Avia II Świdnik 4:0 (2:0)
Bramki: Gąsiorowski (2, 48, 50), Sebastian Pyda II (44).

W II kolejce zagrają:

Kolejka 2 – 21-22 sierpnia
Unia Bełżyce Avia II Świdnik 22 sierpnia, 16:00
MKS Ryki Stal Poniatowa 21 sierpnia, 16:00
Błękit Cyców Garbarnia Kurów 22 sierpnia, 14:00
Sokół Konopnica LKS Stróża 21 sierpnia, 16:00
Orion Niedrzwica Duża Wisła II Puławy 22 sierpnia, 17:00
Sygnał Lublin KS Drzewce 22 sierpnia, 17:00
Piaskovia Piaski Wisła Annopol 21 sierpnia, 11:00
Janowianka Janów Lubelski Polesie Kock 22 sierpnia, 17:00
  • W poniedziałek do mediów trafiła sensacyjna wieść – Cisowianka została ukarana walkowerem. Decyzja odwróciła tabele. I tak się zdarza. Ot – pomyłka w oparach emocji debiutu!

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.