romek
sobota, 24 lipca 2021, 11:15

Wiktor MASTERNAK na tropie Władysława Żmudy i Modesta Boguszewskiego…

Otwórz zdjęcieRozpoczynał w Puławiaku Puławy, gdzie grywał też tata Zbigniew Masternak. Później grał w Lubliniance i Radomiaku. W ubiegłym sezonie występował w tym ostatnim klubie. Wygrali rozgrywki swojej ligi juniorów. Wiktor Masternak trafił do Śląska Wrocław. Można powiedzieć – do- zespołu w którym sportowe sukcesy osiągali Władysław Żmuda i Modest Boguszewski.
+++
= Kto był pierwszym trenerem syna – pytamy kapitana Reprezentacji Polski Pisarzy?
= Bernard Bojek, nietuzinkowa postać puławskiej piłki. Świetny trener. Grał w Puławiaku 3 lata. Z Puławiakiem wygrał m.in. finał wojewódzki rozgrywek o Puchar Tymbarku (2015 r).
= Gdzie później występował syn, przecież przyszła nauka?
= Następnie grał przez rok w FCB Escola Varsovia. Różnie radziliśmy sobie z nauką. Czasem opowiadając kolegom z biska, mówiłem, że biurko mamy w wagonie. Jeśli niewinne wyszło to jak przenośnia, to tak naprawdę niewielka.
= I kolejne przystanki?
= W 2018 roku trafił do Lublinianki Lublin (rocznik 2006), z którą wygrał Mistrzostwo Województwa Lubelskiego młodzików młodszych. Ostatni sezon spędził w Radomiaku Radom, z którym wygrał rozgrywki mazowieckiej 1 ligi wojewódzkiej.
= Teraz Śląsk Wrocław. CLj U-15.
= Obejrzał mecze z udziałem Żmudy i Boguszewskiego. Pewnie, Ostatni sezon spędził w Radomiaku Radom, z którym wygrał rozgrywki mazowieckiej 1 ligi wojewódzkiej. Żmuda to idol. Przecież za 3 lata bedzie miał tyle lat, co Żmuda, kiedy zdobywał medal mistrzostw świata. A przecież Boguszewski miał tyle samo lat kiedy grał w finale mistrzostw Europy juniorów.
= Ale wiem, że grał też w imprezach międzynarodowych. To były tylko turnieje?
= Dziękujemy.

Otwórz zdjęcie

Dobry humor po obozie.
+++
Wiktor Masternak w Śląsku Wrocław, CLj-15 (stoi 4. z lewej).

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.