romek
czwartek, 22 lipca 2021, 07:57

Grzegorz RYCYK – piłkarz maratończykiem… Tak przy okazji Święta Sportu w Izbicy.

W 2012 roku pisaliśmy. Cytat:

…W maju skończył 37 lat. Do 2011 roku był czołowym bombardierem chełmskich boisk. Gdyby Grzegorzowi Rycykowi wnikliwy statystyk spisywał wszystkie bramki, jakie zdobywał w karierze – uzbierałoby się kilkaset. Ponieważ w Polsce rzadko piłkarze i kluby spisują dokładnie bramki, można jedynie w przypadku Rycyka poszperać w dostępnych archiwach, względnie obliczyć przeciętną bramek zdobywanych w każdym sezonie.

Był najlepszym strzelcem w Starcie Krasnystaw, kiedy ten z kretesem spadał z IV ligi. Był czołowym snajperem Granicy Dorohusk, Zrywu Gorzków, Brata Siennica Nadolna i Ruchu Izbica. Był królem strzelców chełmskiej – zdarzało się, że zdobywał po 40 bramek w jednym sezonie. Ale przyszedł czas refleksji, kiedy jeszcze grał – rozpoczął bieganie … i to nie byle jakie dystanse… Jest maratończykiem i zaliczył kilka morderczych pojedynków z tym dystansem.

Co jakiś czas dziennikarze sportowi dzwonią do nas, żeby dać im namiary na ciekawe postacie lubelskiej piłki. Kiedy rozpoczynamy wyliczanie w pewnym momencie padają słowa: dobrze wystarczy! Do tej galerii z pewnością należy Grzegorz Rycyk.

Rok 2012. Debiut Rycyka w roli trenera Zrywu Gorzków. Było 3:1.

W końcu postanowił skupić się na bieganiu i zakończył karierę piłkarską….

Bez piłki wytrzymał kilkanaście miesięcy… Jesienią 2011 w meczu V ligi chełmskiej Ruch Izbica – Pławanice Kamień ponownie pojawił się na boisku. Ruch wygrał 3:2, Rycyk strzelił ważną bramkę…

Dziś jest nauczycielem WF, biegaczem i propagatorem biegów maratońskich.

===

Jest 2021 rok. Grzegorz Rycyk ma 10 lat więcej i nadal biega maratony.

 

*********************************************************************

10 lat później i nadal biega na długich dystansach. Ale lat jakby mu nie przybyło (?).


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.