romek
sobota, 17 lipca 2021, 07:45

LEKSYKON lp @ Adam SUSZEK * 26 lat między słupkami (V) * miejsce w bramce Motoru po Suszku zajął medalista mistrzostw świata Zygmunt Kalinowski

Dzisiaj kolejna V i ostatnia część rozmowy sprzed lat…

***

* Ma pan 36 lat i ćwierć wieku kariery za sobą. Jak długo jeszcze?
* Niestety, tylko do końca tej rundy rozgrywek, i – to jak pan widzi – jako asekuracja Zygi Kalinowskiego. Fizycznie wprawdzie czuję się nadal świetnie wytrzymuje nawet na równi z młodszymi kolegami obciążenia treningowe, jestem już jednak zmęczony psychicznie. Dom i rodzina, żona i córki, też mają swoje prawa. Jak długo można spędzać większość czasu na zgrupowaniach, treningach meczach wyjazdowych.

* Nie żal panu, że w I lidze już kto inny stanie w bramce?
* Oj, żal, żal. Ale to zbyt wielka dla znerwicowanego 36-latka odpowiedzialność. Jednak…, gdyby tak chociaż pięć minut, choć minutę, ‚symbolicznie’ chociaż zaliczyć taki mecz w ekstraklasie. Nie byłoby dla mnie większej nagrody za lata spędzone w bramce.

* Życzymy tego panu serdecznie, uważając, że nie jest to wcale nie niemożliwe. że np. w pierwszym lubelskim meczu w ekstraklasie, można by w ten sposób pożegnać pana oficjalnie jako sportowca. Ale czyżby zamierzał pan rozstać się z piłka zupełnie?
* Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Nie mam specjalistycznego wykształcenia i chyba za późno myśleć w tym wieku o studiach trenerskich, ale swoim wieloletnim doświadczeniem służyć młodym piłkarzom. Nie wiem tylko, czy kierownictwo Motoru widziałoby mnie w tej roli…

* Wierzę, że tak, że po zakończeniu kariery Adam Suszek nie rozstanie się z piłką…

KONIEC
===
LEKSYKON / Adam SUSZEK (ur. 1947). Bramkarz. Wychowanek Ruchu Izbica. Kluby: Ruch Izbica, Wisław Kraków, Czarni Dęblin, Star Starachowice, Motor Lublin. Współautor awansu Motoru do II i I ligi. Mistrz Polski kolejarzy w barwach Izbicy. Reprezentant Lubelszczyzny juniorów. Reprezentant Polski juniorów – 23 mecze, 4 oficjalnie w koszulce z białym orłem. Ćwierćfinalista Pucharu Polski 1978. Zmarł w 1984 roku.

Z LEKSYKONU lubelskiej piłki / hs – przypomnienie rozmowy stało się możliwe dzięki zbiorom Lubelskiego Centrum Dokumentacji Sportu UMCS.

+++

Kilka „z kęsów czasu” z dziejów klubu 

Fotografie to kęsy czasu. Kadr z dziejów. Jest 1992 rok… Troche się zmienili, ale wielu rozpoznajemy…

===

Blisko XXI wiek…

+++

Później …

+++

Na boisko wpadł z dalekich Indii Tomek Tchórz. Jako trener mistrz tego dalekiego kraju.

Też TUTAJ rozpoczynał.

+++

Miejsce Suszka w Motorze zajął medalista mistrzostw świata – Zygmunt Kalinowski.

+++

To jeszcze nie koniec tej historii. 

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.