romek
środa, 7 lipca 2021, 07:43

„Wczasowicze” z ulicy Wczasowej… * o pseudonimie IGROSU Krasnobród…

Czy popularni „Wczasowicze” nie będą w kolejnych meczach gościnni?

„Wczasowicze” – związek między klubem Igros Krasnobród a przydomkiem Wczasowicze może wydawać się bardzo wyraźny; powstał jednak dopiero w kwietniu 2011 roku. Igros nie miał jeszcze przydomku, chociaż juniorzy zwani byli kiedyś wronami lub osami.

Na początku fani Igrosu wysyłali sugestie do Klubu Kibica z potencjalnymi nazwami. Ostatecznie wybrano finałową siedemdziesiątkę (70), zostawiając fanom do wyboru m.in. przydomki: Pszczelińcy, Perły Roztocza, Rycerze z krasnego brodu, Piranie z Olendrów, Żółte tulipany, Roztoczańskie pszczoły, Szerszenie, Żółto-czerwone osy, Duma Kurortu, Gwiazda Roztocza, Wschodnia Horda, Olendrowicze, Krasno-ludy, Plażowicze i inne. Kilkaset osób głosowało na oficjalnej stronie internetowej klubu, z czego największa ilość użytkowników preferowała nazwę „Wczasowicze”.

Wybierając ten przydomek, kibice skierowali się mocno w kierunku tradycji uzdrowiskowej miasta. Otóż korzenie pochodzenia przydomku „Wczasowicze” z klubem miały początek już dosyć dawno, kiedy to 30 lipca 2002 roku Krasnobrodowi przyznano status uzdrowiska. Tym samym miasteczko stało się drugim obok Nałęczowa uzdrowiskiem w województwie lubelskim. Krasnobród kojarzy się z wczasami, a zalew rekreacyjny, plaża i wiele zabytków dodaje miastu uroku. Odwiedza go rocznie kilkadziesiąt tysięcy osób, więc wczasy i turystyka, nie tylko w wakacje, są tutaj atrakcją i promują markę regionu. Poza tym klub rozgrywa swoje mecze na Miejskim Stadionie położonym przy ulicy Wczasowej. Trzeba dodać, że wyjazdy na mecze piłki nożnej dla kibiców są także pewnego rodzaju wczasami, gdyż pojawia się możliwość odpoczynku psychicznego (chociaż nie zawsze), a także zwiedzania miast rywali.

W rundzie jesiennej sezonu 2010/2011 Igros zajął trzecie miejsce w tabeli zamojskiej okręgówki z niewielką stratą trzech punktów do lidera. Można powiedzieć, że czas świetności klubu jest właśnie dzisiaj. Czy przydomek „Wczasowicze” przyniosą Igrosowi radość i szczęście w obecnym oraz kolejnych sezonach i staną się nieodłączną historią klubu? Możemy się tylko domyślać… I tak oto Igros stał się znany jako ekipa „Wczasowiczów”.

(s-k)
+++
+++
Wizyta każdego kibica w mieście wczasów, w uzdrowisku, to dodatkowe atrakcje… Jako „wczasowicze” Igros stał się znany już w 2011 roku, a więc ‚mały jubileusz’.
+++
Swego czasu z Krasnobrodu na mecz pucharowy do Pruszkowa, z obozu sportowego w Krasnobrodz-e udał się team Startu Krasnystaw.
+++
Była tutaj Młodzież z Akademii Piłkarskiej Bronowice…
+++
Zabawa to fragment piłkarskich wczasów w Krasnobrodzie.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.