romek
środa, 16 czerwca 2021, 18:01

3:3 / Kamil SAWA (prezes S-GKS Łopiennik): – Jesteśmy dopiero na początku.

Po wielu latach ciekawej kariery Kamil Sawa wraca do Łopiennika…

= Sport wraca do Łopiennika? Serfując w poszukwianiu nowosci wpadłem na ‚wieść’, że macie ciekawe plany i pomysły…

= Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Łopiennik powołano kilka miesięcy temu, jesteśmy w trakcie rejestracji stowarzyszenia w KRS-ie, o roli klubu w chełmskiej piłce pewnie będziemy mogli porozmawiać dopiero za jakiś czas.

= Wśród klubów, których nie ma była Perła łopiennik i Amicus Łopiennik. tymczasem zapowiada się GKS Łopiennik?

= Nazwa została przyjęta podczas zgromadzenia założycielskiego, PERŁA już dawno się rozpadła a AMICUS jest UKS-em i szkoli w innych sekcjach sportowych. Toteż chyba GKS jest najtrafniejszym posunięciem.

= Pojawia się pytanie o kadrę zawodniczą, o chłopaków, o młodzież i dzieci. O trenera?

= Nie mamy jeszcze składu, nie wiemy ilu zawodników obecnie grających będzie chciało z nami grać, jest zainteresowanie wśród młodzieży oraz mamy nowe boisko w gminie – stąd decyzja o wykorzystaniu tego potencjału. Trenera także na tą chwilę nie mamy.

= Słowem, był impuls, teraz przysłowiowa mitręga administracyjno-organizacyjna?

= Przed nami jeszcze droga do startu w rozgrywkach A klasy w sezonie 2021-2022, poczynając od rejestracji, zgłoszeniu drużyny do LZPN-u, uzyskaniu licencji itp.. W szkolenie młodzieży będzie zaangażowana szkoła, mamy świetną bazę szkoleniową w postaci hali sportowej oraz boisk kompleksu ORLIK.

hs

PS. W latach 90-tych tamtego wieku w tabelach była Perła Łopiennik. Później zawiesiła działalność. Po kilka latach pojawił się Amicus Łopiennik, który po odpływie wielu zawodników do innych klubów, także został wycofany. W historii piłki nożnej w Łopienniku bedzie okazja napisać.

Później świetne trio Krystian Sawa-Konrad Sawa-Kamil Sawa, ruszyło w Polskę. Najpierw była stacja Krasnystaw…

+++

Obiekt w Olszance (gm. Łopiennik) to dzisiaj jeden z ładniejszych obiektów piłkarskich w okręgu…

***

Wójt Artur Sawa znacząco sprzyja rozwojowi sportu i kultury. 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.