romek
środa, 2 czerwca 2021, 06:33

Fundacja ING Dzieciom @ Puławy przywitały Pomarańczową Siłę.

W poniedziałek 31. maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach wzięli udział w niecodziennej, sportowej lekcji. Zajęcia poprowadzili Przemysław Świercz – kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu Mateusz Krzyszkowski zawodnik blind footballu. Wspólny trening z uczestnikami pokazał, że sport to świetna zabawa dla każdego. Spotkanie z udziałem ambasadorów oraz przedstawicieli Fundacji ING Dzieciom to nagroda za udział w piątej rundzie Pomarańczowej Siły – projektu zachęcającego dzieci z niepełnosprawnościami do aktywności fizycznej.

Udział w akcji brały zarówno szkoły, organizacje jak i kluby sportowe. Program składał się z pięciu rund, które odbyły się jesienią. Wszystkie zaangażowane placówki, które wzięły udział w zabawie, otrzymywały sprzęt sportowy o łącznej wartości pond stu tysięcy złotych. Finaliści Pomarańczowej siły zostali nagrodzeni wspólnymi treningami z ambasadorami, odbywającymi się w zwycięskich placówkach. Spotkania orgaznizowane są oczywiście z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Jesteśmy szczęśliwi, że mamy możliwość odwiedzenia kolejnej fantastycznej szkoły. Wciąż jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i pasji, jaką wykazują się młodzi adepci sportu. Ze swojej strony chciałam także serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom angażującym się w projekt Fundacji ING Dzieciom. Cieszę się, że tworzą go tak oddani sprawie i zaangażowani ludzie mówiła Agata Tomaszewska, Prezeska Zarządu Fundacji ING Dzieciom.

Trening pod okiem ambasadorów

Uczniowie puławskiej podstawówki przywitali ambasadorów oraz przedstawicieli Fundacji ING Dzieciom gromkimi brawami oraz szerokimi uśmiechami. Była to dla nich okazja, aby po okresie nauki zdalnej ponownie przeżywać sportowe emocje.

Niecodzienna lekcja WF-u rozpoczęła się od zapoznania z Przemysławem Świerczem – kapitanem reprezentacji Polski w amp futbolu oraz Mateuszem Krzyszkowskim zawodnik blind footballu. Goście opowiedzieli o początkach swoich przygód ze sportem oraz zachęcali młodzież do aktywności fizycznej. Sportowcy przypomnieli także uczniom o bardzo istotnej w obecnych czasach kwestii – „Kodeksie Bezpiecznego Sportowca”, czyli zasadach uprawiania sportu w czasie pandemii. Młodzież z ciekawością wysłuchała także sportowych anegdot, którymi podzielili się goście.

–– Już po raz trzeci mam okazję odwiedzić finalistów Pomarańczowej Siły. Warte podkreślenia jest zaangażowanie uczniów oraz kadry nauczycielskiej. To fantastyczne, że są w naszym kraju projekty, które angażują w sport dzieci z niepełnosprawnościami i uczą zdrowego stylu życia poprzez zabawęzaznaczył Przemysław Świercz

Po zapoznaniu z ambasadorami przyszedł czas na sportową zabawę, podczas której uczniowie sprawdzili swoje sportowe umiejętności. Puławska młodzież imponowała swoją postawą i zawzięciem, lecz najważniejsze było to, że wspólna zabawa sprawiała im wielką radość. Do ćwiczeń przyłączyli się także nauczyciele, na co dzień zajmujący się edukacją uczniów uczęszczających do puławskiej podstawówki.

Finałowe spotkanie w Puławach

Spotkanie z dziećmi w Puławach było piątym i jednocześnie ostatnim – po spotkaniach w Zabrzu, Katowicach, Przasnyszu oraz Siemiatyczach – które odbyło się w ramach nagród dla placówek najbardziej zaangażowanych w projekt Fundacji ING Dzieciom. Ambasadorzy akcji niebawem wyruszą do Tokio, aby rywalizować i przeżywać olimpijskie emocje. To jednak nie koniec Pomarańczowej Siły, która dalej będzie inspirować młodzież do rozwijania pasji oraz zachęcać do aktywności fizycznej. Przed nami konferencja prasowa, na której wspólnie podsumujemy działania w ramach akcji Pomarańczowa Siła.

Olimpijska edycja Pomarańczowej Siły dobiega końca. W imieniu Fundacji ING Dzieciom chciałam podziękować wszystkim szkołom oraz placówkom zaangażowanym w ten projekt. Jesteśmy wdzięczni za wasze zaangażowanie i pracę, jaką wykonaliście, aby współtworzyć Pomarańczową Siłę – projekt, który nauczył nas tak wiele – podsumowuje Agata Tomaszewska.

Więcej informacji o Pomarańczowej Sile można znaleźć na stronie internetowej Fundacji ING Dzieciom: pomaranczowasila.pl, a także na Facebooku (facebook.com/FundacjaINGDzieciom) i Instagramie (instagram.com/fundacjaingdzieciom/).

AB

Puławy przywitały Pomarańczową siłę…


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.