romek
środa, 26 maja 2021, 09:06

3:3 / … o tym jak ‚kiwa’ ksiądz Łukasz STASIEWICZ, wikary parafii Św. Kingi w Świdniku, przekonali się geodeci i prezesi…

Ksiądz Łukasz Stasiewicz

Coraz lepiej w rozgrywkach Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku radzi sobie drużyna Służby Liturgicznej. Jednym z jej wyróżniających się zawodników jest ksiądz Łukasz Stasiewicz. O tym jak „kiwa” wikary z parafii pw. Św. Kingi w Świdniku przekonały się ostatnio drużyny Geodeci Dream Team i Prezesi FC.

+++

* W meczu z Geodetami strzelił ksiądz gola na 1:0. Ta piłka na głowę to chyba z nieba spadła?

– Niewątpliwie niektóre moje gole można powiedzieć, że są efektem współpracy z ,,Górą” 🙂 Uważam, że na boisku to tak jak w życiu. Samemu dużo się nie zwojuje. Ten gol był po prostu rezultatem współpracy z innymi zawodnikami. Ja byłem tylko tym, który dokończył akcję. Kolega z drużyny dał piękną asystę i wystarczyło tylko ruszyć głową.

* Ksiądz uganiający się za piłką to raczej rzadki widok?

– W piłkę lubiłem grać od małego. Szkoła, obiad, a po nim wyjście na boisko z kolegami to był prawie codzienny rytuał. Na szczęście wejście na drogę kapłańską nie przeszkodziło mi w dalszym uprawianiu sportu. Dla mnie bieganie za piłką jest nie tylko zwykłym uprawianiem sportu, ale także okazją do spotkania z wieloma ludźmi, także z tymi, których nie zawsze spotkam w kościele. Oczywiście biegający księża za piłką to nie częste zjawisko, ale na szczęście zjawisko jeszcze nie na miarę UFO.

* Jakiej drużynie piłkarskiej ksiądz szczególnie kibicuje?

– Generalnie jako ksiądz staram się kibicować każdej drużynie. Jeśli już miałbym wybierać to najbliższy jest mi Bayern Monachium. Z dwóch powodów. Po pierwsze – nasz reprezentant Robert jest tam czołowym zawodnikiem, a po drugie Allianz Arena to jedyny zagraniczny stadion, który do tej pory udało mi się odwiedzić.

* * *

Ligę PABLO, zorganizowaną przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu, swoim Honorowym Patronatem objął burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Jest ona finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik. Oficjalnym partnerem rozgrywek jest Szkoła Podstawowa nr 5, czyli gospodarz Orlika, na którym toczy się rywalizacja. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Głos Świdnika, Nowy Tydzień w Świdniku, Świdnik Wysokich Lotów i Lokalny Przegląd Piłkarski.

(http://manufakturafutbolu.futbolowo.pl)


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.