romek
środa, 12 maja 2021, 13:39

3:3 / II TURNIEJ papieski * Czesław RAK (II): – Cieszy odzew, martwią obostrzenia. Trener mistrzów Polski rozpoczynał w Orionie od pracy z młodzieżą.

Jeden z najdłużej pracujących w Orionie trenerów – Waldemar Wiater.

= Jak przebiegają przygotowania do II TURNIEJU papieskiego?

# Mówię przekornie – troche dobrze, troszeczkę źle. Cieszę się że jest jak jest.  Wiem, że to ogólne, ale pamiętajmy, w jakim czasie to się dzieje. Gdybym chciał przyjąć wszystkich chętnych, to pogwałcilibyśmy obostrzenia. Pewnych barier nie da się przejść. Niemniej zarys programu i lista uczestników prawie gotowe. Cieszy, że przyjadą literaci i KS Lublin (się zbiera). Cieszy potwierdzenie udziału drużyn 60PLUS. To byłby duży sukces. Na pewno święto rozpocznie się mszą świętą o godz. 8.00.

= Stroje twój team już ma? W jakich kolorach?

# Jasne. Od tego rozpoczęliśmy. Z tymi kolorami, odpowiem tak – za dużo chciałbyś wiedzieć.

= A regulamin, przepisy…

# Konkretnie – bo czas nagli, a chcę skoczyć jeszcze na 'SZLAK papieski’. Gramy na boisku trawiastym, jest w dobrym  stanie. Po mszy w kościele, losowania i regulamin ostrzegający o wykluczeniach za ostrą grę. Chcemy zadbać o kulturę gry. Obuwie dowolne. Togo dnia najważniejsze będą nogi i …głowy.

= Hmmm. Mówisz, że znasz historię Orionu, ludzi, pamiętasz mecze…. No to raz-dwa. Temat: WSZYSCY trenerzy Orionu Niedrzwica Duża…

Edward Widera, Stanisław Świerk, Czesław Żurawski, Romulad Kuryłak, Jerzy Madejczyk, Zbigniew Golda, Wojciech Stopa, Waldemar Wiater, Marcin Goździólko, Przemysław Feliński, Sławomir Kozłowski, Marek Leszczyński, Modest Boguszewski, Marian Masiak, Radosław Stec, Radosław Muszyński...

= … ustawisz chronologicznie?

# Nie! Za dużo dla mnie na dzisiaj. Był jeszcze Władysław Baran „Dziuniek”, może tylko kilka spotkań I drużyny poprowadził. Był niejaki „Moniek” z Bychawy. Trenował w stanie okrutnej konieczności, bo w stanie wojennym. Dosyć na dzisiaj – ruszam w trasę. Zagadkę KTO po KIM trenował zostawiam młodym do poszukania. Będzie nagroda…

= Nie chcesz mówić o kłopotach…

# Powiem inaczej – to bardzo ważne sprawy. To nie jest kłopot, terminowo nakładają sie komunie… Święto dzieci i młodzieży też ma swoje prawa. Musimy rozumieć czasy w których żyjemy. Karol Wojtyła też rozumiał… Dziękuję za to, że w LEKSYKONIE przypominacie bohaterów Orionu.

lp.pl

+++
Grał w Motorze Lublin, wpadał do Niedrzwicy poznawać młodzież, można rzec: – To tutaj rozpoczynał trenerską przygodę szkoleniowiec, który później zdobył mistrzostwo Polski z Zagłębiem Lublin.
+++

Czesław Rak rusza w trasę… II TURNIEJ papieski 2021 blisko.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.