romek
piątek, 16 kwietnia 2021, 11:06

PEOFILE @ Tomasz BLICHARZ (Tanew Majdan Stary) * strzela, podaje, konstruuje, kradnie czas…

Tomek Blicharz w Victorii Sulejówek.

To teraz jedna z najbardziej medialnych postaci lokalnej piłki. Wychowanek klubu Tanew Majdan Stary jest niekwestionowanym liderem lokalnej piłki w kategorii – asystent bramkowego autorstwa. Co ciekawe, nie trzeba tu liczyć autorstwa drugiego, czy trzeciego stopnia, kiedy to tak zawodnik jest po prostu „uczestnikiem akcji” bramkowej. Otóż – Tomek Blicharz jest asystentem I stopnia, czyli bezpośrednio podającym do strzelca bramek.

Rola asystenta stale rosła, aż świat piłki uznał, że jest on tak samo ważny jak strzelec bramki, a może nawet ważniejszy, bo konstruuje akcje bramkowe i podaje w najważniejszym momencie. Bo opóźnia grę i robi to tak przebiegle, ze nikt nie zauważy. Oddala zagrożenie w chwili, kiedy drużyna potrzebuje oddechu. Potrafi niepostrzeżenie swój talent przełożyć na płaszczyznę całego teamu. Na przykład dryblingiem „kraść czas” potrzebny do ochrony wyniku. Nie musi być to efektowny trick, czy sztuczka… Może to być np. skuteczne oddalenie niebezpieczeństwa poprzez przeniesienie gry w inny rejon boiska.

Strzela wolne i karne – raczej skuteczny w tym. W kwietniu 2015  roku, kiedy grał w Victorii Sulejowek rozstrzygnął uderzeniem z wolnego. Było 1:0 dla Victorii Sulejówek. Radomiak odpadł z pucharu Polski. Czasem zdarza mu się strzelić po dwie jedenastki w jednym meczu.

Tomasz Blicharz w III lidze w barwach Zartmet-Olender Sól.

Tomasz BLICHARZ (ur. 19 czerwca 1991 r.). Kluby: Tanew Majdan Stary, OSIR Biłgoraj, Łada Biłgoraj, Olender-Zartmet Sól (III liga), Grom Różaniec, Sokół Sieniawa, Victoria Sulejówek, Tanew Majdan Stary. Od kilku lat stale obecny w lokalnej prasie, wszak często wybierany do „11” tygodnia. W sezonie 2020/2021 – już 27 asyst i 9 bramek na koncie. razem 36 pkt. w zestawieniu kanadyjskim.

===

Czołówka Top10 asyst (16 kwietnia 2021) open (sezonu 2020/2021):

1. Tomasz Blicharz (Tanew Majdan Stary) – 27 asyst / 9 bramek
2. Karol Mordziński (Sygnał Lublin) – 15 asyst / 14 bramek
3. Arnold Kister (Brat Siennica Nadolna) – 13 asyst / 11 bramek
=  Rafał Rzędzicki (Ruch Popkowice) 13 asyst / 8 bramek
4. Maksymilian Sowa (Lewert II Lubartów) – 12 asyst / 4 bramki
5. Jarosław Roman (Błękitni Obsza) – 11 asyst / 8 bramek
lp.pl
+++

…częściej niż co kilka meczów trafia do 11 kolejki Kroniki Tygodnia


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.