romek
piątek, 16 kwietnia 2021, 08:45

LEKSYKON lp / Stanisław STAŃCZYK, piłkarz znany i lubiany…

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy środowisko piłkarskie, że w dniu 17 marca 2021 r. zmarł Stanisław Stańczyk (69 lat) – przyjaciel sportu, a szczególnie piłki nożnej, wspaniały pogodny człowiek. Stanisław zmagał się z wyniszczającą organizm chorobą, ale do ostatnich dni zachował pogodę ducha.

Znany na wielu boiskach klubów Lubelszczyzny, najdłużej jako piłkarz związany z Lewartem Lubartów, Sygnałem Lublin, Unią Bełżyce, Avenirem Jabłonna. Piłkarz, a następnie trener, działacz – wychowawca wielu piłkarzy. Nauczyciel wychowania fizycznego, wiele lat związany z I LO im. Stanisława Staszica, a następnie z WSSP im. Wincentego Pola w Lublinie. Wszędzie był bardzo lubiany, miał wielu przyjaciół.

Jeszcze w latach 90-tych grał w Unii Bełżyce, później był trenerem w tym klubie. Stanisław Stańczyk  był bardzo aktywnym niezwykle uczynnym i cenionym działaczem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Stanisław STAŃCZYK (ur. 1952,  zm. 2021). Kluby: Lewart Lubartów, Sygnał Lublin, Unia Bełżyce, Avenir Jabłonna. o zakończeniu karier nauczyciel i trener, wychowawca młodzieży.

hs

+++

Stanisław Stańczyk podczas jubileuszu klubu Avenir Jabłonna ( szósty z lewej)…

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.