romek
czwartek, 8 kwietnia 2021, 11:01

LEKSYKON lp / Ryszard DROZAKIEWICZ * Jeden z „niezłomnych”

Ryszard Drozakiewicz podczas wojny, kiedy rozgrywano mistrzostwa Lublina,  był jednym z głównych organizatorów i jednocześnie zawodnikiem – grał w Promieniu Lublin.

Po wojnie grał w lubelskich klubach.  Rozpoczął przygodę szkoleniową, najpierw szkolił młodzież i seniorów Lublinianki, później Avii Świdnik.  Później przez kilka lat pracował w Avii Świdnik. W połowie lat 50-tych został wiceprezesem OZPN i odpowiadał za sprawy szkoleniowe.

Był także asystentem Kazimierza Górskiego, kiedy Lublinianka awansowała do II ligi.

Ryszard DROZAKIEWICZ (ur. 12.2.1922). Kluby: Promień Lublin, Unia Lublin, WKS Lublinianka, Garbarnia Lublin. Podczas wojny organizowaniu uczestniczył w rozgrywkach niezłomnych w Lublinie.

lp.pl

+++

Mecze z udziałem Garbarni Lublin dostarczały emocji.

+++


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.