romek
sobota, 3 kwietnia 2021, 07:13

LEKSYKON lubelskiej piłki @ Władysław ZIMMER * trener pierwszego sezonu i pierwszego awansu…

Do historii lubelskiej piłki wszedł przede wszystkim jako sportowy współtwórca Górnika Łeczna. Był jego pierwszym trenerem i zawodnikiem w drugiej połowie lat 70-tych tamtego wieku.

Zagrał też w pierwszym wygranym meczu Górnika po pierwszym awansie z Klasy B, do Klasy A. W spotkaniu z Lewartem Lubartów (2-1), kiedy to „górnicy” grali w składzie: Borowiec, Flejmer, Kwieciński, Zimmer, Skrzypczak, Kowalski, Gański, Drzewiecki (Zach), Dowlarz, Socha, Skoniecki. Bramkę strzelił Krzysztof Gański. 12 kwietnia 1980 roku mecz sędziował Piotr Pawłowski.

Podczas drugiego sezonu w działalności klubu trenerem był instruktor Andrzej Zagroży.

Władysław ZIMMER. Obrońca. Kluby: Górnik Łęczna.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.