romek
wtorek, 23 marca 2021, 13:39

Mieczysław KIEROŃ (zawodnik, trener, selekcjoner, wychowawca młodzieży)

Koledzy, wychowankowie i młodzież pamiętają…

Rozpoczynał w Motorze Lublin. Po zakończeniu kariery trener, asystent Jerzego Adamca w szkoleniu juniorów Motoru, kiedy zdobywali medal mistrzostw Polski. Przez wiele lat szkoleniowiec, selekcjoner i wychowawca najmłodszych.

Działacz sportowy, miedzy innymi spotykamy go w historii klubu Budowlani Lublin, gdzie na początku lat 90-tych tamtego wieku ratował klub przed upadkiem. Tutaj do piłkarskiej i naukowej kariery startował miedzy innymi Tomasz Bielecki, dzisiaj doktor nauk wychowania fizycznego, trener i nauczyciel akademicki).

Był przez wiele lat etatowym działaczem Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie.

Mieczysław KIEROŃ (ur. 6. 12. 1941 – Dubno, 17. 09. 1998 – Lublin). Absolwent I LO im S. Staszica, między innymi razem z Czesławem Skrzypcem – przez 13 lat bramkarzem Lublinianki Lublin). Jako asystent ma więc udzial w medalu mistrzostw Polski juniorów Motoru Lublin w 1970 roku. BKS Lublin od wielu lat organizuje Memoriał imienia Mieczysława Kieronia.

LEKSYKON lp


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.