romek
niedziela, 14 marca 2021, 13:53

PROFILE / Michał MAK (Górnik Łęczna) * przeszkadzały kontuzje

Michał Mak w Wiśle Kraków.

Michał Mak i jego brat Mateusz,  kreowani  byli na wilke talenty polskiej piłki. Nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Michałowi w osiągnięciu wysokiego poziomu przeszkodziły liczne kontuzje i jak sam niegdyś przyznał, zdaje sobie sprawę, że jego kariera mogła potoczyć się lepiej.

Wychowanek Babiej Góry Sucha Beskidzka w Ekstraklasie debiutował w barwach GKS Bełchatów. Następnie skrzydłowy występował w Lechii Gdańsk, skąd wypożyczano go do Arminii Bielefeld oraz Śląska Wrocław, aż w 2019 roku trafił do Wisły Kraków.

W sumie Mak na boiskach Ekstraklasy wystąpił w 128 meczach, w trakcie których zdobył 14 bramek i zanotował 19 asyst. Jak widać, jego liczby nie są imponujące, a z pewnością nie takie, jakich oczekiwano po nim gdy rozpoczynał swoją przygodę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

+++

Michał MAK (ur. 14 listopada 1991). Napastnik. Kluby: Babia Góra Sucha Beskidzka (j), Wisła Kraków (j), Stadion śląski (j), Ruch Radzionków, GKS Bełchatów, Lechia Gdańsk Puchar Polski (2018), DSC Arminia Bielefeld, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Górnik Łęczna. W ekstraklasie ponad 100 spotkań, 14 bramek.

wk/hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.