romek
sobota, 6 marca 2021, 12:41

LEKSYKON lubelskiej piłki @ Jerzy ADAMIEC (trener medalistów), wybitny wychowawca…

W 1970 roku w Kluczborku zdobyli vice-mistrzostwo Polski Juniorów. Współpracownikiem na ławce trenerskiej był Mieczysław Kieroń. Już wówczas przepowiadano juniorom Motoru Lublin triumf w kolejnym turnieju. I tak się stało. Teraz pomocnikiem Adamca na trenerskiej ławce był Jan Golan.

W pokonanym polu zostawały takie firmy jak Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec, MKS Metal Kluczbork.

Juniorzy mieli być fundamentem przyszłosci lubelskiej pilki, wszak Motor walczył o I ligę. Planowano szerszy rozwój tej dyscypliny w mieście i okolicach.

Miał zasadniczy wpływ na rozwój talentu takich zawodnikłów jak: Władysław Żmuda, Jerzy Krawczyk, Jan Mroszk, Waldemar Wiater, Jerzy Chachuła, Marek Skrzypczyński, Zbigniew Stawiszyński i wielu innych.

***

Jerzy ADAMIEC. Trener. Kluby: Motor (II miejsce w mistrzostwach Polski juniorów 1970, Kluczbork, mistrzostwo Polski juniorów 1971, Lublin). Wychowawca wielu zawodników ligowych klubów.

LEKSYKON lp/ hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.