piątek, 26 lutego 2021, 10:15

2011-2021 @ O bramkarzach rekordzistach i śmiałkach, którzy strzelali bramki liderowi…

Dziesięć lat temu liczyliśmy Łukaszowi minuty gry bez strat…

Cytat:…

… Do bramki Puławiaka powrócił Łukasz Kuśmierz i w meczu z Markuszowem (5:0) osiągnął magiczną cyfrę 1000 minut bez straty gola. Przypominamy, że ostatnie osiągnięcia takiego kalibru były dziełem bramkarza Zbigniewa Grzyba, który dokonał tego w barwach zespołu Drewmet Rolmos Susiec (obecnie Szumy), który zaliczył 1700 minut bez piłki w siatce oraz Nikołąja Fokina, który osiągnął taki wynik w barwach Łady Biłgoraj.

Dodajemy, że wiosną bramkarze Puławiaka nie wyjmowali jeszcze piłki z siatki. Jak dotychczas znamy jeden taki przypadek, że podczas całej rundy bramkarze jednej drużyny zachowali czyste konto. Przed laty zdarzyło sie to w III lidze, a bramkarzem który nie przepuścił ani jednej bramki był Jacek Chyła z zespołu Gryf Słupsk (III liga). Spośród innych polskich bramkarzy, którzy osiągnęli 1000 minut bez straty gola również doliczyliśmy sie kilku: Piotr Czaja – 1002 minuty (GKS Katowice, Ruch Chorzów), Zbigniew Rybiński (Chemik Police, 1410), Edward Minda (MZKS Kozienice, 1710).

Zestawiona przez nas lista wygląda więc tak:

1. Edward Minda (MZKS Kozienice) 1710 minut
2. Zdzisław Grzyb (Drewmet Rolmos Susiec) – 1700
3. Zbigniew Rybiński (Chemik Police) – 1170 (z meczami PP 1410)
4. Jacek Chyła (Gryf Słupsk) – 1170 (z meczami w PP 1260)
5. Łukasz Kuśmierz (Puławiak Puławy) – 1090
6. Nikołaj Fokin (Łada Biłgoraj) – 1080)
7. Artur Żmija (Polonia, Szombierki Bytom) – 1006
8. Piotr Czaja (GKS Katowice, Ruch Chorzów) – 1002

– Kiedy dziennikarze i kibice zauważyli moje i kolegów z obrony niecodzienne wyczyny i stale powiększające się konto bez piłki w siatce – zaczęto robić zakłady przed każdym następnym meczem – mówił nam Edward Minda. – Więcej zaczęli sie pojawiać sponsorzy, którzy nagradzali mnie za kolejne mecze z czystym kontem. Trochę zarobiłem – dodawał bramkarz.

Kibice i sponsorzy Puławiaka – my nic nie sugerujemy… / koniec cytatu.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Łukasz Giza ustawia Cisowiakę Drzewce.

…w 2020 roku zespół Cisowianki Drzewce stracił jesienią tylko 6. bramek. Jedną z nich przepuścił Maciej Zielonka. Inną Łukasz Kuśmierz. Ogólem wszyscy bramkarze Ciisowanika 11 razy zachowali czyste konto podczas meczu.

Cytat:

W 14′ spotkania stało się to czego często nie oglądaliśmy w tym sezonie. Rywale strzelili na bramkę strzeżoną przez Maćka Zielonkę, który strzał broni nogą, niestety gospodarze skutecznie dobijają strzał i wychodzą na prowadzenie 1:0 w tym spotkaniu… /koniec cytatu.

Łukasz Kuśmierz po 10 latach powiedział nam:

– Tak, witam, jedną przepuściłem,  Maciek Zielonka (3) i Dominik Banach (2). Fajnie, że ktoś widzi takie ciekawe historie.

Wszyscy bramkarze Cisowianki… Z defensorami stanowią monolit. Oczywiście ten pan trzeci na biało to pewnie kierownik defensywy (?).

Ustaliliśmy – tego gola strzelił Kamil Wolski, były zawodnik Motoru Lublin, który znalazł się w Serokomli Janowiec. Jak widać co ważne był to gol otwarcia wyniku. Ale później Cisowianka już nie dała sie zaskoczyć i skończyło sie na 9:1.

Adam Skulimowski (Wawel Wąwolnica).

Jeszcze większym śmiałkiem okazał sie Przemek Polak, który wbił bramkarzowi lidera 2 bramki w meczu Cisowianka – Amator Leopoldów/Rososz (8:2). Szkoda, że późno wziął się do roboty, bo było już 7:0 i na jego dwie bramki, lider dodał na koniec PLUS. Skończyło się 8:2.

Najwięcej kłopotów sprawili liderowi gracze ‚zza miedzy’, czyli Wawelu Wąwolnica. Remis stracili w końcówce, a bramki dla Wawelu strzelili: Grzegorz Klocek i Adam Skulimowski. To śmiałkowie numer 3 i 4. Śmiałkiem numer 5. jest Kamil Goluch, który przy stanie 0:4 strzelił honorowego gola dla Żyrzyniaka Żyrzyn (1:5).

Dominik Banach i drużyna w drodze na mecz…