romek
środa, 17 lutego 2021, 17:00

SŁYNNE mecze lubelskiej piłki @ 1983 / KURIER Lubelski – WKS LUBLINIANKA 3:0

Marian Atelman w bramce  podczas derbów Kraśnika. 

W 1983 roku. dziennikarze lubelskiego Kuriera wpadli na pomysł meczu KURIER Lubelski – LUBLINIANKA. Oczywiście czytalnicy podchwycili zamysł, który poparł tez LZPN. Team Kuriera do gry z przemeblowanym zespolem Lublinianki poprowadził Jan GOLAN (miał doświadczenie w selekcji, wcześniej był w sztabie szkoleniowym przygotowującym juniorów do mistrzostw Europy w Hiszpanii). Zagrali głównie wyróżniający sie piłkarze Klasy Okregowej.

 
– Piłkarze spotkali sie po raz pierwszy w szatni. Po kilkunastu minurach wyszli grać, niekiedy po raz pierwszy się spotkali na boisku. W piętnaście minut musieli się poznać i nauczyć ze sobą grać! – taki ton wypowiedzi po meczu wynikał z komentarza Jana Golana.
 
Ale w podobnym etapie organizacji swojego zespołu była LUBLINIANKA, która wystąpiła z nowo-powołanym do wojska zawodnikami. Zagrali: Tereszkiewicz (Stal Stalowa Wola, Mazurek (KSZO Ostrowiec), Stalmach (Stal Mielec), Rezler (Hetman Zamość), Dybiec (KSZO), Górniak (Cisy Nałęczów), Zegadło (Śląsk Wrocław), Nadolny (Powiślanka Lipsko).
 
KURIER Lubelski 1983: wystąpił w składzie: Atelman (Grodzicki), Kiełczykowski (Dydo), Bogdan Dworzecki (kapitan), Dec, Dobrowolski, Gil, Morawski, Sularz, Woźniak (Ostrówka), Puźniak, Grzesiak. Tacy piłkarze jak – Gajec, Kamiński, Maciejewski (Stal Poniatowa) zostali zwolnieni z gry (choć planowani) ze względu na walkę o wans do III ligi.
 
=== CZERWIEC 1983 / Lublin ===
 
KURIER Lubelski 1983 – LUBLINIANKA Lublin 1983 – 3:0
Bramki: Jan Woźniak, Mieczysław Puźniak i Adam Gil,
 
Warto dodać, że Zbigniew Grzesiak był wówczas zawodnikiem Traweny Trawniki, Dworzecki Tęczy Kraśnik, Janusz Dec Górnika Łeczna, a Morawski Motoru II Lublin.
 
W kilka dni później miał się odbyć mecz KURIER 83 – MOTOR Lublin (świeżo upieczony pierwszoligowiec). Niestety w Kurierze nie znaleźlismy szczegółów. Albo mecz nie doszedł do skutku, albo zaistniały inne przyczyny, bo w archiwach brak wielu numerów dziennika.
 
SŁYNNE mecze lp / hs

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.