romek
niedziela, 5 stycznia 2020, 09:23

Jaki był 2019 rok? # Zbigniew MASTERNAK, pisarz, kapitan Reprezentacji Polski Pisarzy

= Jaki był 2019 rok?

= Literatura – mogę stwierdzić że był to rok wytężonej pracy – jej efekt będzie widać w 2020 roku kiedy to wydam 7 książek. Będą to wznowienia 4. tomów cyklu „Księstwo”, ukaże się jako książka scenariusz filmu o tematyce pilkarskiej „Transfer”, wyjdzie książka filmowa „Master shot. Kino jako autoportret” oraz zbiór recenzji i szkiców literackich. Jeszcze nie wiem pod jakim tytułem. Wyjdzie też parę przekładów powieści „Nedzole” – m.inn. po serbsku i arabsku.

= A sportowo?

= Piłkarsko też było nieźle. Co prawda ciągle mam kłopoty z lewym kolanem po zeszłorocznej kontuzji i to mocno odbija się na mojej grze. Mimo to w Reprezentacji Polskich Pisarzy, której jestem kapitanem w 22 meczach zdobyłem 15 goli i zaliczyłem 15 asyst. To już 88 goli w 87 meczach. W 4 turniejach w których zagraliśmy zawsze byliśmy na podium. W Czeremsze wygraliśmy, w Kazimierzu Dolnym było 3. miejsce, w Berlinie wygraliśmy międzynarodowy turniej pisarzy, w w Mysiadle byliśmy w finale w turnieju gwiazdkowego.

= Znaczna promocja zespołu?

= Najlepiej zagrałem w Berlinie gdzie zdobyłem 5 goli i powinienem zostać królem strzelców,  ale nie było takiej klasyfikacji. Celem na ten rok jest rozegranie 100 meczów i zdobycie 100 goli w ekipie pisarzy. Oby kolano na to pozwoliło.

= A inna futbol, bo przecież promujesz…

= W piłce błotnej było troche gorzej. Skończyło się na ćwierćfinałach w Pucharze Polski i w błotnej lidze mistrzów. Dobrze zagrałem w pucharze gdzie w 7. meczach zdobyłem 7 goli. Nie mogłem zagrać w mistrzostwach Polski. W 2020 może będzie lepiej.

= Genealnie PLUS?

= Generalnie i tak jestem zadowolony że ciągle mogę grać w piłkę, także z synem Wiktorem. To cieszy.

***

Zbigniew MASTERNAK (ur. 1978 r.). Kluby: Puławiak Puławy, KS Drzewce. Napastnik. Przerwał karierą z powodu kontuzji. Po jednym ze spotkań, koleżanka-dziennikarka rzuciła w jego kierunki słowa: – Ty, grasz w tą piłka i grasz, napisz parę słów do gazet. Został pisarzem. Autor wielu książek i scenariuszy filmowych.  Założył Reprezentację Pisarzy Polskich, której jest kapitanem. Rozegrał dla niej 88 meczów, strzelił 87 bramek. Wielokrotnie król strzelców turniejów piłkarskich. Równolegle promuje futbol błotny i ruch na świeżym powietrzu, książkę i film. Występuje w telewizji i radio. Jego książki są przekładane na języki obce.

hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.