romek
sobota, 4 stycznia 2020, 19:06

LEKSYKON lubelskiej piłki @ Artur ŚWISTOWSKI * Takiego trzeba pilnować jak oka w głowie.

Za życia zyskał status legendy chełmskich boisk. Grał niemal w wszystkich znaczących klubach okręgu, zaliczył występy w III lidze, Pucharze Polski. Strzelił niezliczona ilość goli, a w ubiegłym sezonie by ł najlepszym strzelcem Vojsłavii wywalczając kolejny awans w bogatej karierze.

= Dzisiaj ma  40 wiosen na koncie, ale w niczym nie przypomina dziadka, co to na starość w piłkarskim fachu stoją na stoperze dyrygując młodszymi kolegami = pisała lokalna prasa.  Artur Świstowski nadal gra w napadzie i nadal strzela gola za golem.

O jego klasie mogą coś powiedzieć czołowi nasi zawodnicy. Robert Wagner w barwach Vistorii Żmudź w 2002 roku przegrał z Vojsławią dwa razy 0:4 i 2:5, a Świstowski wbił im w tym drugim meczu 3 gole. Wprawdzie zemścił się i kiedy Vojsławii do awansu było potrzebne zwycięstwo, to wbił jej 2 gole i awansu nie było, ale w Krasnymstawie obaj mogą chcieć wyrównać rachunki. Podobnie w ubiegłym sezonie było w Kraśniczynie, gdzie Krzysztof Błaszczak mimo zdobytego gola przegrał w barwach Tatrana 1:3, a pierwszego gola dla Vojsławii wbił z karnego Świstowski.

Ale co ciekawego więcej można napisać o facecie, który ma na koncie niezliczoną ilość hattricków, złotych bramek, jedynaków, awansów, spadków, dramatycznych gier i wielkich zwycięstw?

Nie odważę się pisać bo wyjdzie z tego książka!!

Wiem jedno – takiego trzeba pilnować od chwili pojawienia się na stadionie. Nie można go spuścić z oka nawet wtedy, gdy wybiera się do WC.

Artur ŚWISTOWSKI (ur. 1965 r.). Kluby: LZS Buśno,  Vojsławia Wojsławice, Chełmianka Chełm, Zjednoczeni Chełm, Granica Chełm, Zadrzew Zawadówka (awans do III ligi). W piłkarskim dorobku Puchar Polski ChOZPN, awanse do lig wyższego szczebla, tytuły krola strzelców rozgrywek, złote bramki, hattricki. Mnóstwo spotkań, które teraz się podsumowuje w mediach – MAN OF MATCH.

LEKSYKON lp / 2005 / hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.