romek
piątek, 20 grudnia 2019, 15:59

3:3 (Mój NAJ-trudniejszy rywal) @ Dawid SALEWSKI (Chełmianka Chełm): – Dużo mi dało granie w BKS Lublin…

Treningi rozpoczynał w Victorii Żmudź. Dziś jest zawodnikiem III-ligowej Chełmianki i wyróżniającym się graczem rozgrywek. Zaczepiliśmy Dawida po chełmskiej GALI piłkarskiej 2019:

= Wyróżnienie to zaskoczenie?

= Zaproszenie na gale wprawiło mnie w lekkie osłupienie, lecz po przybyciu na gale, tamtejsza atmosfera podbudowała moja wiarę w znalezienie się na podium w ostatecznej klasyfikacji. Byłem bardzo zadowolony gdy moje nazwisko zostało przeczytane na samym końcu.

= I okazało się, że ustawili się najwyżej? Najlepszym młodzieżowcem 2019 roku…

= Kolejna niespodzianka. Dużo mi dało granie przez rundę jesienią w BKS Lublin występującym wówczas centralnej lidze juniorów, lecz myślę że duży wpływ miał mój powrót z Lublina i postawienie pierwszych kroków w seniorskiej piłce.

= No i debiut w seniorach?

= Myślę że złapałem przez to większej pewności siebie, dużo również mi dała liga makroregionalna z juniorami Chełmianki gdzie zaprezentowaliśmy dobry poziom.

= Może to niewłaściwe pytanie, ale na pewno sobie poradzisz. Kto ci sprawiał najwięcej problemów?

= Uważam, że nie ma takiego rywala który by się jakoś wyróżniał, ale zawsze gra mi się ciężko przeciwko Pawłowi Wójcickiemu. Współczuję obrońcom, którzy występują przeciwko niemu ponieważ jest szybki i dobry technicznie.

= Piłkarski wzór?

= Od małego Carlos Puyol – był świetnym obrońca. Jego warunki pozwalały mu na wiele i jego charakter dzięki, którym był świetnym kapitanem.

+++

PROFILE / Dawid SALEWSKI (ur. 30 kwietnia 2002 (17 lat). Obrońca. Kluby: Victoria Żmudź (juniorzy), Niedźwiadek Chełm (juniorzy), BKS Lublin (juniorzy), Chełmianka Chełm. Najlepszy młodzieżowiec ChOZPN 2019.

hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.