romek
niedziela, 15 września 2019, 08:23

LEKSYKON lp @ Wiesław RAFALSKI * 15 lat dla Lublinianki i koniec…

1984 * Wiesław Rafalski z prawej – gratulacje od kolegi w chwili zakończenia piłkarskiej przygody.

W Lublinie pojawił się w 1969  roku. Przecież w Warmii byl wicemistrzem Polski juniorów w towarzystwie takich graczy jak Janusz i Zbigniew Kupcewiczowie, czy Bogdan Masztaler. Był też wówczas w kregu zainteresowań Legii Warszawa, lecz  Lublin, jak się później okaże ostanie się na całe piłkarskie i sportowe zycie.

Z Lublinianką walczył w barażach o II ligę. Zdobył też awans i to z bramkowym wkładem (1973). Niestety – klub po roku spadł do III ligi. – Pomogłem awansować, ale i „pomogłem” spaść – mówił po latach Wiesław Rafalski.  Przez wiele lat był kapitanem teamu wojskowych na Wieniawie. To były czasy, kiedy trenerem był Walde,ar Bielak.

W kwietniu 1984 obiecał – wywalczę ponownie II ligę i kończę karierę. Jak powiedział tak zrobił. Mecz w którym Lublinianka zapewniła sobie awans to 3:0 ze Stalą Nowa Dęba.

Znalazł się na jednej z list plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Sportowca Roku, dzieki czemu wszedł na listę wszechczasow plebiscytu.

Wiesław RAFALSKI (ur. 1951). Napastnik. Kluby: KKS Warmia Olsztyn, WKS Lublinianka Lublin. Wicemistrz Polski juniorow w barwach Warmii Olsztyn (1967). Z Lublinianką zdobył awans do II ligi (1982). Po zakończeniu kariery, trener młodziezy. Członek kadry narodowej juniorów w 1968 roku. Ukończył studia na warszawskiej AWF na kierunku trenerskim, a po zakończeniu kariery rozpoczął szkolenie z juniorami Lublinianki (1984).

LEKSYKON lp


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.