niedziela, 8 września 2019, 12:10

IV liga LUBLIN * HURAGAN Miedzyrzec Podlaski – WŁODAWIANKA Włodawa 1:2 @ PIŁKARZ meczu: – Mirosław Budzyński

Portal lubgol.pl przedstawia trenerskie oceny:

Damian Panek:

= W 9. minucie straciliśmy kuriozalną bramkę po nieporozumieniu obrońcy z bramkarzem. Później próbowaliśmy odrobić straty i nieźle nam to wychodziło do przerwy, bo dobrze graliśmy w piłkę. Wydawało się, że wyrównanie  wkrótce nastąpi i rzeczywiście tak było. Wychodząc na drugą połowę, byliśmy pełni optymizmu. Czuliśmy, że przed przerwą mieliśmy przewagę, jeśli chodzi o grę w piłkę. Niestety nie ustrzegliśmy się błędu i dostaliśmy bramkę na 2:1. Próbowaliśmy gonić, byliśmy cierpliwi, graliśmy dużo po ziemi, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Niestety zanotowaliśmy pierwszą domową porażkę. Widocznie niedane nam było zdobyć nawet jednego punktu w tym spotkaniu.

Mirosław Kosowski:

= Uważam, że to było niezwykle trudne spotkanie ze względu na fakt, że Huragan Międzyrzec Podlaski to naprawdę solidny zespół. Gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. To była potyczka pełna walki oraz wielu sytuacji z obu stron. Na szczęście to my strzeliliśmy jednego gola więcej. Konfrontacja ta była dla nas istotna, ponieważ rywale znajdowali się przed nami w tabeli. Nie chcieliśmy tracić do nich dystansu. Nadal jesteśmy powyżej środka. W naszej sytuacji należy cieszyć się z każdego punktu. Teraz ze spokojem czekamy na kolejny mecz / koniec cytatu

= Mecz piłkarsko na dobrym poziomie – powiedział nam Piotr Kwiatkowski, piłkarz Włodawianki. – Rywal solidny ale z przebiegu meczu powinniśmy wygrać 3:0, a nawet 4:0 po prostu z sytuacji strzeleckich mieliśmy o wiele więcej. Wygrywając 1:0 w beznadziejny sposób straciliśmy bramkę dając nadzieje Huraganowi. Może to i lepiej, że tak się stało bo wtedy rywal po strzelonej bramce na 1:1 bardziej się otworzył i myślał, że pójdzie za ciosem. My umiejętnie to wykorzystaliśmy i kontrowaliśmy rywala. Mając kilka dogodnych sytuacji wręcz 100%-owych wykorzystaliśmy tylko tą jedną po zabójczej kontrze. Wprowadzony joker zaraz po przerwie Władysław Magdysz, zagrał bardzo dobrą piłkę do Michała Budzyńskiego,a ten jeszcze lepszym kierunkowym przyjęciem w stronę bramki popisał się klasy światowej wcinką nad bramkarzem i w tym spotkaniu to wystarczyło. Wygrana 2:1 wydaje się skromna. Jednobramkowa przewaga nad rywalem ale cieszy nas niezmiernie. Pokazuje kolejny raz bardzo ważny progres w naszej drużynie,że nie ma ludzi niezastąpionych. W tym spotkaniu z różnych przyczyn zabrakło 5-ciu podstawowych graczy,a dziś wprowadzeni zawodnicy do pierwszej 11-stki pokazali ogromny charakter i wole walki,że warto na nich stawiać.

***

Jak widzicie PILKARZEM meczu można zostać, kiedy kolega dobrze przedstawi talent i określone zagranie kolegi, zaraz po zmianie oblicza gry. Nie musi tego robić kibic, reporter, dziennikarz czy działacz. Bo od chwili, kiedy internet i telewizję każdy ma „pod reka”, reporterem jest każdy z nas. TYLKO potrzebna jest obiektywne spojrzenie i racjonalna ocena – wówczas rozpoczyna się też dziennikarstwo na innym szczeblu. Rodzą sie talenty pilkarskie, ale i dziennikarskie.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Włodawianka Włodawa 1:2 (1:1)
Bramki: Sebastian Całka 32′ – Rafał Musz 9′, Michał Budzyński 61′

Huragan: Bierdziński – Weręgowski, Mirończuk, Olszewski, Grochowski – Chudowolski (67′ Wiraszka), Korgol, Całka (67′ Czumer), Radziszewski (28′ Pakuła), H. Łukanowski – Paczuski (67′ Tkaczuk).

Włodawianka: Paszkiewicz – Kędzierski (46′ Gongora Valdes), Nielipiuk, Błaszczuk, Kwiatkowski – Musz (85′ Skrzypek), Kornacki (75′ Kamiński), Gontarz, Budzyński (88′ Naumiuk), Chodziutko – Waszczyński (55′ Magdysz).

Huragan Międzyrzec Podlaski 1-2 Włodawianka Włodawa 7 września, 17:00

Kłos Gmina Chełm 0 –  1 Lewart Lubartów 8 września, 17:00 / Bramka: Michna (85-z karnego).

Kryształ Werbkowice – Huczwa Tyszowce 8 września, 16:00

Granit Bychawa – Orlęta Łuków 8 września, 16:00

Łada 1945 Biłgoraj – Powiślak Końskowola 8 września, 16:00

Górnik II Łęczna 7 – 1 Unia Hrubieszów 8 września, 11:00 / Bramki: Fiedeń (9), Lewandowski (24), Banaszak (25), Zagórski (52), Cielebąk (83), Rojek (89, 90) – Greniuk (12).

Lublinianka Lublin 1-2 Tomasovia Tomaszów Lubelski 7 września, 16:00 / Bramki: Rejmak (13) – J. Szuta (52), D. Szuta (88-z karnego).