romek
sobota, 27 lipca 2019, 07:07

3:3 / Albert CHOMIUK (Victoria Parczew): – Zawalczymy!

= Jesteś w czołówce strzelców klasy A sezonu 2017/2018. Którą z bramek zapamietasz na długooo? 

= Najbardziej zapadła mi w pamięć bramka z wyjazdowego meczu z Janowem Podlaskim, strzał z rzutu wolnego nad murem, bramkarz był bez szans, bramka w końcówce meczu dzięki której udało się wywieźć punkty z Janowa.

= Kto  najczęściej asystował drużynie i tobie? Czy macie wspólne – wypracowane zagrania, zaskoczenia rywala? 

=  Bardzo dobrze rozumiem się z doświadczonym Michałem Hulajko który gra na pozycji napastnika. Michał może nie jest szybkosciowcem ale poprzez mądre ustawienie się robi mi oraz kolegom bardzo duzo miejsca na boisku. To właśnie on z moich podań korzystał najlepiej w tym sezonie, oczywiscie to samo szło w drugą stronę.

= Który mecz uznajesz z najlepszy w swoim wykonaniu i dlaczego?

= Za najlepszy mecz w tym sezonie uważam spotkanie z Orłem Czemierniki na własnym boisku wygralismy 4:2 każdy tego dnia byl bardzo dobrze dysponowany i nie daliśmy szans przyjeznym z Czemiernik, do tego strzelilem ładną bramke z rzutu wolnego

Albert Chomiuk TUTAJ obok bramkarza – z pucharem.

Był mecz w którym Albertowi się nagroda 'Man of match’ należała. W zawodach z Agrosportem „złamał wynik”:

Agrosport Leśna Podlaska – Victoria Parczew 2:3 (0:1)

Bramki: Laszuk 59`, 67` – Szymański 19`, Chomiuk 85` (k), 89`.

Miejscowi odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie po przerwie. – Nasza skuteczność raziła aż nadto, ale dobrze się skończyło – dodaje. Wyrównał w 85. minucie z karnego Albert Chomiuk, który uderzył w lewy róg bramki po zagraniu ręką jednego z miejscowych. Ten sam zawodnik zapewnił wygraną. Wrzut z autu przedłużył Szymański, a Albert znalazł się tam, gdzie powinien.

Agrosport: Szkutnicki – Bogusz, Celiński, Chwedoruk, Horbowicz (70` Pietruczuk), Grabiec, Samociuk, Fąfara, Krasucki, K. Romaniuk, Laszuk.

Victoria: Gołacki – W. Lewczuk (60` Tokarzewski), B. Lewczuk, Kozłowski, Ausztol, Tabeński, Daszczyk, Chomiuk, Adamczyk (46` Waniowski), Hulajko, Szymański.

===

Albert CHOMIUK (ur. 22.12.1999 r.). Kluby: Victoria Parczew. Sukcesy: król strzelców turniejów młodzieżowych i juniorskich, wyróżniający się zawodnik turniejów uczniowskich.  Wicemistrz Klasy A seniorów  w 2019 roku. Drugi na liście strzelców – 18 bramek.

KW/lp.pl

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.