romek
sobota, 20 lipca 2019, 10:19

3:3 Grzegorz LIPIŃSKI (Orzał Tereszpol): – Już rok temu walczyliśmy w barażach…

Zaczepiamy krótkimi pytaniami trenera beniamnika V ligi zamojskiej ORŁA Tereszpol – Grzegorza LIPIŃSKIEGO…

+++

= Gdzie szukać źródeł sukcesu Orła Tereszpol – beniaminka V ligi zamojskiej?

= Po spadku do klasy A, gdzie o baraże walczyliśmy do ostatniej minuty ostatniego meczu,  lecz zabrakło jednej bramki – CEL był jeden awans w pierwszym sezonie. Takie było nastawienie mentalne od początku rozgrywek.

= Które mecze w sezonie były przełomowa, najważniejsze?  Na przyklad takie, kiedy odwracaliście wynik?

= Przegraliśmy 1:2 w pierwszym meczu u siebie z Piastem Babice,potem już tylko był wyjazdowy remis w ostatniej kolejce jesiennej w Aleksandrowie, I na wiosnę przegrywaliśmy przez chwilę u siebie z Albatrosem Biszcza, do przerwy było jednak 1 do 1,a skończyło się 6:2. W pozostałych meczach jako pierwsi wychodzilismy na prowadzenie. I Tak zostawalo do końca.

… a inne mecze – te o najwyższym wskaźniku prestiżu? 

= W meczach barażowych choć były bardzo trudne, też cały czas wierzyliśmy w korzystne bilans”>= W meczach barażowych choć były bardzo trudne, też cały czas wierzyliśmy w korzystne bilans. Ta wiara była ważna mentalnie. Potrafiliśmy pozbierać się w ważnych chwilach. W meczach barażowych choć były bardzo trudne,też cały czas wierzyliśmy w korzystne bilans.

= Czy Orła stać na grę w wyższej lidze?

= Na temat kwestii finansów nie będę się wypowiadał (mogę podać kontakt do Prezesa).

= Kto miał najwiekszy wpływa na grę, na wyniki?

= Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Radosław Sarzynski – 21. Był też najlepszym strzelcem naszej grupy. Ponoć w drugiej grupie zawodnik Grafu Chodywance zdobył najwięcej bramek – 24, nie znam nazwiska. Wiadomo, że taki zawodnik jest tym, który podejmuje odpowiedzialność, ma wpływ na wyniki. Natura kreuje go na 'robienie przewagi”. W każdej drużynie jest podobnie.  Duży wpływ na grę miał też Sławomir Zdunek, drugi strzelec drużyny, który zdobył 12 bramek.

hs/lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.