romek
sobota, 13 lipca 2019, 17:20

PIŁKA błotna 2019: – „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”

CYTAT:

…Pierwsze Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej rozegrano w sierpniu 2011 r. w Krasnobrodzie koło Zamościa. Zwyciężyła w nich drużyna BKS Roztocze Krasnobród, wyprzedzając Arsenal Lublin i rezerwy BKS-u. Królem Strzelców został Zbigniew Masternak (BKS).

Drugie Mistrzostwa Polski także zostały rozegrane w Krasnobrodzie – w lipcu 2012. W kategorii męskiej zwyciężyła drużyna BKP Rakovia Gepard Zawadka, w kategorii mieszanej i kobiecej triumfowały zespoły BKS Roztocze Krasnobród. Królem Strzelców został Zbigniew Masternak.

We wrześniu 2012 r. został rozegrany w Zamościu I Puchar Polski w piłce błotnej, w którym triumfował BKS Roztocze. Królem Strzelców został Damian Hojda (BKS).

W czerwcu 2013 roku został rozegrany w Błotnowoli II Puchar Polski, gdzie zwyciężyła drużyna BKP Rakovia Gepard Zawadka. Królem Strzelców został Zbigniew Masternak ex aequo z Krzysztofem Siembidą (BKP Rakovia Gepard Zawadka).

W lipcu 2013 roku w Krasnobrodzie rozegrano III Mistrzostwa Polski. W kategorii męskiej triumfował Torfowy Dr Tusz Białystok, w mieszanej KrzymTeam Podlasie Wasilków, w kobiecej Ramis Women Białystok. Królem Strzelców po raz trzeci z rzędu został Zbigniew Masternak.

W czerwcu 2014 roku został rozegrany w Błotnowoli III Puchar Polski, w którym zwyciężyła drużyna LC Chełm. Królem Strzelców został Zbigniew Masternak (LC Chełm) ex aequo z Sebastianem Kurkiem (All Stars Brzostków).

6 lipca 2014 w Blachowni koło Częstochowy odbyła się IV edycja Mistrzostw Polski. W kategorii męskiej tytuł obronił Torfowy Dr Tusz Białystok, królem strzelców w kategorii męskiej został Krzysztof Malinowski (Dr Tusz). W kategorii mieszanej triumfowała ekipa Żirądin Błoteaux Częstochowa, przed drużyną Krzym Team Wasilków i zespołem Wajcha i Przyjaciele. Królem strzelców w kategorii mieszanej został Zbigniew Masternak (Krzym Team),

5 lipca 2015 w Błotnowoli rozegrano IV edycję Pucharu Polski. Zwyciężyła powracająca po roku na błotne boiska drużyna BKP Rakovia Gepard przed PTTK Połaniec oraz LC Chełm. Królem strzelców został Karol Sykała (BKP Rakovia Gepard Zawadka).

16 sierpnia 2015 w Biszczy koło Biłgoraja rozegrana została V edycja Mistrzostw Polski. Zwyciężyła BKP Rakovia Gepard Zawadka, przed Orłem Kleszczele i LC Chełm[3]. Królem Strzelców został Marek Jakimiuk (Orzeł Kleszczele). Najlepszym Bramkarzem został Przemysław Zgnilec (BKP Rakovia Gepard).

Historię piłki błotnej pisano systematycznie rok w rok…

17 listopada 2018 w Kucłach pod Biłgorajem odbyły się VIII Mistrzostwa Polski. Zwyciężyła drużyna BKP Rakovia Gepard (3 MP w historii) przed LKS Czarni Lwów oraz The Simpsons Sosnowiec. 18 listopada 2018 w Kucłach pod Biłgorajem rozegrano VII Puchar Polski. Wygrała BKP Rakovia Gepard (4 PP w historii) przed The Simpsons Sosnowiec i LKS Czarni Lwów. Królem Strzelców został Zbigniew Masternak (BLP Rakovia Gepard)… / koniec cytatu z wikipedii.

+++ Jak widać mocną pozycje w historii zajmuje Rakovia Gepard Zawadka Rozmawialismy z prezsem:

CYTAT:

Marcin BŁAŻYŃSKI (Rakovia Gepard) o zdobywcy Pucharu Polski w piłce błotnej – rozmowa z Marcinem BŁAŻYŃSKIM – prezesem Klubu Piłkarskiego RAKOVIA/Gepard.

= Wasza nazwa jest nieco skomplikowana, a zdobyliście Puchar Polski?

= Nazwa klubu to BKP Rakovia Gepard bez kojarzenia z miejscowością ponieważ Zawadka to tylko adres siedziby (zawodnicy są z okolicznych miejscowości).

= Jednak klub, żeby rozpocząć działalność przecież musi mieć pieniądze. Do kogo zwracaliście się o pomoc?

= Wójt Gminy Księżpol nie dał grosza na klub, który występował w ZOZPN â chodzi tutaj o Rakovię Rakówka. Od kilku ostatnich lat były problemy aby uzyskać środki od gminy. Klub borykał się z problemami finansowymi. W 2011 musiał wycofać seniorów ponieważ pieniędzy wystarczyło tylko na grupę młodzieżową. Wspomniana grupa juniorów istniała tylko 3 rundy i z końcem roku klub znikł z map Zamojszczyzny. Dokładaliśmy na wszystko aż daliśmy sobie spokój. Skoro władz gminy nie obchodziło to, że nie mieliśmy nawet na wodę to po co mamy coś robić na siłę, a wójt później po gazetach mówi że i nasz klub wspiera (to jest inny temat bo o klubie z Rakówki lecz nie ukrywam, że jednak te kluby łączy wspólna historia).

= Jaka?

= Właśnie Rakovia RKS Rakówka to klub kojarzony z rozgrywkami po 11 zawodników. Natomiast Rakovia Gepard z rozgrywkami halowymi i w piłce błotnej, ale jednak ludzie dalej mylą te kluby. Można powiedzieć że Rakovia Gepard wywodzi się od Rakovii Rakówka…

WIECEJ – http://lubelskapilka.pl/2015/07/13/marcin-blazynski-rakovia-gepard-o-zdobywcy-pucharu-polski-w-pilce-blotnej-2/?fbclid=IwAR0o0iq33ADZqAR8OhaT4trR5KfDWBWd8kxov6ol81lvFvbKeijXoNKEbSU

Teraz o najnowszej historii piłki błotnej. W 2019 roku świeto piłki błotnej było już raz było, ale jeszcze o przepisach:

CYTAT:

Zasady gry? Tak proste jak w „zwykłej” piłce nożnej. Poza dwoma wyjątkami. Po pierwsze – kto straci but, opuszcza boisko. Po drugie – gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach, bo piłka błotna z założenia jest czystą radością i zabawą – podkreślają organizatorzy.

Drużyna składa się z 12 graczy, ale podczas gry na boisku przebywa ich 6 (w tym bramkarz). Nie ma ograniczeń co do ilości zmian. Mecz składa się z dwóch połówek trwających ok. 12 minut, z pięciominutową przerwą.

W piłce błotnej zawodnik, który zgubi buta – otrzymuje ‚czerwoną kartkę’. Musi zejść z boiska.

Optymalna wielkość boiska to 30 x 60 metrów, ale dozwolone są też mniejsze rozmiary. Ważne: dopuszczalne jest, a czasem nawet zalecane, zalanie boiska wodą podczas gry.

Motto: „obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!” – cieszy swym uniwersalnym przesłaniem, ale też skłania do refleksji…/koniec cytatu

lp.pl

Poprosilismy o wypowiedź jednego z najlepszych piłkarzy w Polsce w piłce błotnej i znanego pisarza jednocześnie – Zbigniewa Masternaka o kilka słów na temat bieżącego sezonu:

– Dopiero się rozpoczął, rozegrano Blotna Lige Mistrzów. Awansowalismy do ćwierćfinału ulegajac po karnych drużynie z Rosji  – Sankt Petersburg Lakes. Liczę że na mistrzostwach Polski i w Pucharze Polski pojdzie nam lepiej. Dyscyplina sie rozwija między innymi dzięki takim ludziom jak Maciej Rant czy Marcin Błazynski.

Powtarzam za nim: – Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym życiu!

lp/hs

PS. Wkrótce wiecej o tegorocznej edycji BLM – Błotnej Ligi Mistrzów.

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.