romek
środa, 10 lipca 2019, 20:22

SŁYNNE mecze lubelskiej piłki @ 1957 * LUBLINIANKA 1947 – LUBLINIANKA 1957 0:3

Na ten mecz czekało wielu kibiców w Lublinie. Na Wieniawie zjawiło się ich ponad 10 tys. Przeciwko aktualnym seniorom Lublinianki (przypominamy jest 1957 rok) stanęli mistrzowie sprzed 10 lat. Seniorzy ówczesnej Lublinianki (a wcześniej piłkarze Unii Lublin). Wielu mistrzów Polski juniorów z 1939 roku (Skraiński, Kowalski, Rudnicki, Różyło, Paprota). Janusz Cieśliński, który w tym meczu okolicznościowym zagrał w zespole 1947 dziesięć lat później był też czołowym piłkarzem ligowego zespołu z Wieniawy.

Sprawozdawcy szczególnie ciepło opisali grą Janusza Cieślińskiego. Sławomir Nowak to wcześniej gracz Stali Świdnik i Technika Zamość. Zagrał Tadeusz Zieleńczuk – pochodził z Krasnegostawu, a do Lublinianki trafił po „sławetnej” dyskwalifikacji całego zespołu Startu w 1954 roku. Chodziło o rozróbę po meczu z Kolejarzem Lublin. Bo choć główny ciężar winy spadł na działaczy klubu – dyskwalifikacje dotknęły piłkarzy, którzy „dziwnym trafem” znaleźli się w Lubliniance.

===

W tym meczu Włodzimierza Skraińskiego w bramce mistrzów Polski juniorów zmienił Józef Długosz (tutaj podczas meczu oldbojów wiele lat później).

===

LUBLINIANKA Lublin 1947 – LUBLINIANKA Lublin 1957 0:3
Bramki: Szorc 2, Nowak

sędziował: Urbański.

LUBLINIANKA Lublin 1947: Skraiński (Długosz), Raczkowski, Kowalski, Cieślinski, Gajowiak, Stanisławek, Gęsicki, Rudnicki, Krajewski, Wójcicki, Różyło, Wnuk, Paprota, Burdzanowski.

LUBLINIANKA Lublin 1957: Kokowicz, Blaszka, Gajdek, Potocki, Bielak, Jurak, Nowak (Stefański), Wieczerzak, Szorc, Zieleńczuk, Bester.

SŁYNNE mecze lp/hs

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.