romek
wtorek, 25 czerwca 2019, 08:12

Klubowe Mistrzostwa Polski DZIECI / Zbigniew MASTERNAK ze Stadionu Śląskiego: – Dobry występ Akademii Futbolisty Głusk w roczniku 2009, która to drużyna zajęła 4 miejsce.

W dniach 22-23 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się jedna z największych imprez piłkarskich dla młodych piłkarzy w Polsce – Klubowe Mistrzostwa Polski roczników 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Była to piąta edycja imprezy – pierwsza odbyła się w Białobrzegach, druga w Warce, dwie ostatnie na stadionie Legii Warszawa. W tym roku turniej, którego głównym organizatorem jest Damian Aderek, zawitał na stadion w Chorzowie.

W imprezie uczestniczyło prawie 3000 zawodników, w tym czołowe kluby i akademie piłkarskie w Polsce oraz zespoły z Ekstraklasy.

Damian Aderek: – Pierwszeństwo uczestnictwa miały drużyny, które prezentują wysoki poziom sportowy w swoim województwie. Turniej KMP wyróżnia się dwoma bardzo ważnymi aspektami – lokalizacją rozgrywania zawodów oraz tym, że grają w nim najlepsze obecnie drużyny w Polsce w danym roczniku! Przez cały rok gramy sparingi, bierzemy udział w turniejach, rozgrywamy ligi zimowe, ligi letnie aby na koniec sezonu sprawdzić formę, nad którą pracowaliśmy cały rok. Już od pierwszej edycji Mistrzostw, turniej odbywa się w czerwcu. Jest to idealny czas na to, aby zakończyć obecny sezon oraz sprawdzić się na tle najzdolniejszych zawodników (zawodniczek) z całego kraju w danym roczniku.

Walka była bardzo zacięta, młodych piłkarzy wspierały całe rodziny. Zawody sędziowało 15 sędziów, mecze były rozgrywane równolegle na kilu boiskach wydzielonych na głównej płycie stadionu. Mecze komentował znany dziennikarz sportowy Bożydar Iwanow.

W roczniku 2008 – wygrała występująca gościnnie w imprezie drużyna Hradec Kralove, która w finale pokonała drużynę Zagłębia Lubin 2:0. Czesi pokazali bardzo atrakcyjną piłkę, opartą na dobrej technice użytkowej i grze zespołowej. Imprezę zdominowali piłkarze Zagłębia Lubin, którzy triumfowali w roczniku 2009 i 2011. W roczniku 2010 zwyciężyła Wisła Kraków. Największą niespodziankę sprawili piłkarze z małego klubu Baszta Rytwiany, którzy wygrali rywalizację w roczniku 2012. Po drodze w ćwierćfinale pokonali m.in. warszawską filię hiszpańskiego klubu FC Barcelona.

Dla dzieciaków była to wielka frajda – być może ktoś z nich wróci kiedyś na ten stadion jako senior, w barwach reprezentacji Polski.

Lubelszczyznę reprezentowały m.in GLKS Głusk, BKS Biłograj i MSKS Puławiak.

Zbigniew Masternak

 


Komentarze do 'Klubowe Mistrzostwa Polski DZIECI / Zbigniew MASTERNAK ze Stadionu Śląskiego: – Dobry występ Akademii Futbolisty Głusk w roczniku 2009, która to drużyna zajęła 4 miejsce.' (1)
  • Anonim2 lata temu Bezpośredni link

    BKS BIŁGORAJ

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.