romek
niedziela, 9 czerwca 2019, 08:47

PROFILE @ Rozmowa z Jackiem Denizem TROSHUPA – niedawno piłkarzem lubelskich boisk, dzisiaj mistrzem Kosowa 2019

Pyta lubelskapilka.pl, odpowiada Jacek TROSHUPA – mistrz Kosowa 2019.

+++

= Jak to się stało, że trafiłeś do Kosowa, bo z punktu widzenia kibica lubelskiego, to musiała być nieco ryzykowna decyzja?

= Mój tata jest z Kosova on namówił mnie żeby się tutaj sprowadzić. Przyjechałem na testy i udało podpisać się pierwszy kontrakt w Kosovie.

= Decyzja nawet połączona z wyzwaniem?

= W tym sezonie udało nam się wygrać ligę i zdobyć puchar Kosova.

= Nagle i niespodziewanie stałeś się bohaterem mediów, bo powiedzmy szczerze, dzisiaj futbol w przestrzeni mediów tak się spłaszczył, że z godziny na godziną nawet piłkarze B-klasy stają się gwiazdami. A co by nie mówić – mistrzowie kraju. Bo ja takich „naliczyłem” dopiero dwóch. Jacek Bąk był mistrzem i wicemistrzem Francji i to fenomenalnie, bo w tym samym sezonie. Rzadko się zdarza, bo zmiany w klubach są raczej roczne? A więc Jacek Bąk we Francji i Jacek Troshupa w Kosowie?

= Fajne porównanie.

=  A jak taki „oryginalny” wyjazd do pracy potraktowała rodzina? Nie było obaw? Jak dziewczyna, czy może żona?

= Ostatni rok był ciężki ale daliśmy radę z moją dziewczyną.  Ja tutaj ona w Polsce, ale teraz zdecydowaliśmy z Karolinką że jeśli podpisze kontrakt przyjeżdżamy razem do Kosova.

= Czy w Kosowie jest zawodowstwo w futbolu?

=  Tak w Kosovie jest zawodowstwo można się utrzymać z grania w piłkę.

= Który mecz w Kosowie wspominasz najlepiej – taki który tworzy historię, treść meczu, który się pamięta i opowiada?

= Ostatnie dwa mecze w których zdobyliśmy dwa mistrzostwa. Wygrana z Pristhiną 1-0 i Puchar Kosova z Trepca 89 wygrany 5-1.

= Jak wspominasz swój pierwszy klub MKS Ryki, który teraz przeżywa pewnie kłopoty? U którego trenera rozpoczynałeś?

= Ryki wspominam dobrze tam sie wychowałem i zacząłem swoją przygodę z piłką . W Rykach przez wszystkie grupy od trampkarzy do seniorów przeszliśmy razem z trenerem Pawłem Wardą. To on właśnie zrobił ze mnie bramkarza. Wiele nauczył  mnie bramkarz Ireneusz Szlendak, a najlepszym trenerem bramkarzy przez ten cały okres za granicą był Ilir Bozhiqi w Skenderbeu Korce.  Od niego się najwięcej nauczyłem przez ten rok w Albanii. Nie ma żadnego kryzysu w Rykach chłopaki spadną sobie do okręgówki i będą znowu wygrywać. 

= Broniłeś karne? Który był takim do opowiedzenia?

= Miałem jeden karny w lidze niestety nie udało się obronić.

= Jaką nagrodę dostałeś za mistrzostwo Kosowa? A przecież był taż i Puchar Kosowa. I tutaj jesteś nawet lepszy od Jacka Bąka, który ma mistrzostwo Francji, ale puchar już w Arabii?

= Za mistrzostwo Kosova dostaliśmy Puchar i medal. Haaa ja mam mistrzostwo Albanii a Jacek Bąk Arabii.

= Jak często wpadasz do Polski? Czy w Rykach kumple poznają mistrza?

= Do Polski zjeżdżam zawsze w grudniu na święta i po sezonie na wakacje.

= Pisaliśmy o Tobie, kiedy pojawiłeś się na boisku – bo padły słowa o oryginalnym na lubelskie warunki nazwisku. Interesowałeś sie swoim pochodzeniem?

= Moja mama jest Polką,  tata jest Albańczykiem urodzonym w Kosovie. Mam podwójne obywatelstwo – Polskie i Kosovskie.

lubelskapilka.pl/ hs

***

PROFILE / Jacek Deniz TROSHUPA (ur. 4 październik 1993 r.).  Bramkarz. KLUBY: MKS Ryki, Skenderbeu,  Feronikeli, Hetman Zamosc , KF Feronikeli Glogovac. STAN CYWILNY: żonaty.  ZAINTERESOWANIA poza piłka: wędkartswo. WZÓR bramkarza: Edwin Va der Saar. ULUBIONY klub: Legia Warszawa, Manchester United. SUKCESY: mistrzostwo i puchar Kosowa 2019.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.