romek
poniedziałek, 13 maja 2019, 08:32

Reperezentacja POLSKI Pisarzy – Reprezentacja GASZOWIC 10:8 @ Jesienią PISARZE zagrają w Piaskach. W planach także mecz z Reprezentacją Niemiec.

Reprezentacja Polski Pisarzy pokonała Reprezentację Gaszowic 10:8. W ekipie pismaków wystąpil kolejny zawodnik rodem z lubelskiego. To Zbigniew Kozłowski, który jest współautorem książki „Byłam pokojówką komendanta”. Kadra pisarzy wwe wrześniu zagra w Piaskach z okazji jubileuszu 70-lecia miejscowej Piaskovii.

W meczu z Gaszowicami bramki dla RPP strzelil: Samosiuk i Kołodziej – po 4, Masternak 2.

Doskonale do drużyny wprowadził się Zbigniew kozłowski (lat 64), były piłkarz, trener piłkarski, a także autor książki „Byłam pokojówką komendanta Konzentrationslager Majdanek” – czytamy na stronie fb RPP.

= Fajnie było zagrać w koszulce z orłem w zespole pisarzy – powiedział po meczu Kozłowski. – Teraz trzeba trenować. jesienią mecz na jubileusz Piaskovii Piaski i międzypaństwowy – z Reprezentacją Niemiec.

= Zaliczyłem tylko 2 gole i 5 asyst w meczu Reprezentacja Polskich Pisarzy – Reprezentacja Gaszowic – informuje nas kapitan RPP Zbigniew Masternak. –  Niestety, trafiłem jeszcze w słupek, w poprzeczkę i zmarnowałem sytuację sam na sam. Tydzień Bibliotek trochę mnie zmęczył i odbiło się to na formie. Na szczęście wygraliśmy 10:8.

Ale Zbyszkowi ciągle mało:

= Strzeliłem 77 goli w 67 występach w barwach drużyny pisarzy. Szkoda zepsutych okazji. Świetna impreza! dodał na koniec.

Imprezę zorganizowały miejscowy Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna. – Po meczu zostaliśmy podjęci uroczystym obiadem, rozmowom o piłce i literaturze z gościnnymi gospodarzami nie było końca. 

Reprezentacja POLSKI Pisarzy grała w składzie:  – Marcin Pawlik, Jerzy Ornal, Jacek Kosierb, Lech Pustuła, Mirek Samosiuk, Dawid Kołodziej, Zbigniew Kozłowski, Zbigniew Masternak

Dowiedzieliśmy się też, że jest prawdopodobne, że w bramce RPP zagra Arkadiusz Onyszko, który także ma w pisarskim dorobku książke.

km

Polecamy książkę Ewy Kozłowskiej i Zbigniewa Kozłowskiego – „Byłam pokojówką komendanta”.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.