romek
sobota, 16 marca 2019, 07:59

Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU @ Polski talent w Manchesterze United. Łukasz Bejger pisze swoją historię

Ma 17 lat i od blisko roku jest zawodnikiem jednego z największych klubów świata. W styczniu podpisał z Manchesterem United swój pierwszy profesjonalny kontrakt, a treningi i życie w Anglii łączy z nauką w szkole w… rodzinnym Golubiu-Dobrzyniu. To właśnie tam Łukasz Bejger stawiał swoje pierwsze kroki. Również te piłkarskie.

Rocznik 2002 w zgodnej ocenie ekspertów jest tym, który polskiemu futbolowi ma w przyszłości przynieść wiele powodów do radości. Zawodnicy w nim urodzeni, tworzący obecnie reprezentację U-17, już dzisiaj są częścią topowych europejskich klubów takich jak AS Roma, Napoli czy wspomniany we wstępie Manchester United. Sama kadra natomiast jesienią przebrnęła przez pierwszą fazę eliminacji do tegorocznych mistrzostw Europy. Już w marcu podopieczni selekcjonera Przemysława Małeckiego wezmą udział w zmaganiach Elite Round, podczas których o awans do turnieju finałowego Euro powalczą z rówieśnikami z Rosji, Portugalii i Szkocji.

Tata twórcą Piłkarza

Wśród powołanych na te mecze znalazł się Łukasz Bejger, etatowy środkowy obrońca reprezentacji, o którym zimą zrobiło się głośno z dwóch powodów: debiutu w Lidze Młodzieżowej UEFA (zwanej potocznie Młodzieżową Ligą Mistrzów) oraz podpisania profesjonalnego kontraktu z 20-krotnym mistrzem Anglii.

– Gdy miałem 6 lat brałem udział w różnych turniejach piłkarskich w przedszkolu. Potem uczestniczyłem w zajęciach na orliku. Moja fascynacja futbolem rosła, co zauważył tata – wspomina swoje początki Bejger. – W tamtych czasach w naszej okolicy istniał tylko jeden klub, Drwęca Golub-Dobrzyń, dedykowany zawodnikom od wieku juniora wzwyż. Tata wraz z dwoma znajomymi postanowili założyć KS Piłkarz, aby młodsi zawodnicy też mieli miejsce do trenowania i rozwijania swoich umiejętności – dodaje.

MB


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.