romek
niedziela, 24 lutego 2019, 10:40

Jacek KOSIERB: – I Mistrzostwa Lubelszczyzny Oldbojów w hali * Są już pierwsze zgłoszenia * Kto strzeli historycznego – PIERWSZEGO gola?

Jubileuszowy 300 numer Lubelskiego Przeglądu Piłkarskiego…

Rozmowa z zajmującym się od lat lokalną piłką Jackem KOSIERBEM, który postanowił zorganizować I mistrzostwa Lubelszczyzny oldbojów.

***

* Skąd się wziął się  impuls zorganizowania mistrzostw Lubelszczyzny oldbojów w hali?

* To mój autorski pomysł – musimy iść do przodu z futsalem. Nawet nie pomysł tylko inicjatywa, bo gdzie indziej już grają.  Na Podkarpaciu grają już 6. edycje takich mistrzostw oldbojów. Prezes LZPN Bartnik przyklasnął tej  inicjatywie i funduje puchar za 1 miejsce. Już są zgłoszenia. Zgłosiły się teamy z Niemiec, Zawady, Ludwina, Puław  Czekamy na innych. Zapisy trwają do 1 marca.

* Futsalem zajmujesz się od lat, piszesz o nim w periodyku – Lubelski Przegląd Piłkarski. Wydajesz pismo ‚okolicznościowo’, czy w jakimś cyklu?

* Przede wszystkim wydaję od 2001 roku – generalnie ukazuje się w trakcie rundy jesiennej i rundy wiosennej w trakcie rozgrywek „trawiastych” PLUS podczas sezonu futsalowego czyli w ciągu roku kwiecień-czerwiec, wrzesień-listopad – to na trawie, listopad, grudzień, styczeń, luty – futsal. Do dziś ukazało się 369 numerów od sierpnia 2001 roku.

* A więc na pewno to nie przypadkowa i okolicznościowa gazeta piłkarska.

* No tak… Na pewno nie jest to „jednodniówka”.

* Jesteś w zarządzie LZPN d/s futsalu. FUTSALu coraz więcej, treściowo będzie się rozrastać także i gazetka.

* Zgadza sie, my nie sprzedajemy pisma, natomiast jeśli ktoś rzuci jakiś grosz to przeznaczamy go na papier i druk –  PLUS ‚co łaska”. Każdy sposób popularyzowania ruchu dobry… Tak zacząłem i tak to do dziś wygląda – to nie jest z chęci zysku tylko z chęci relacjonowania i zapisu kronikarskiego.

* Masz jakiś znaczący sentyment do któregoś numeru w historii? Taki zapamiętany numer? Pamiętny bohater?

*  Jubileuszowy 300-setny z 2016 roku i specjalna rozkładówka. Ja już 18 lat trwam z LPP – to jest też nieprzeciętnie ważne, samo w sobie pasjonujące.

* Dziękujemy z rozmowę i na pewno będziemy śledzić przygotowania i przebieg rywalizacji oldbojów.

+++

PROFILE / Jak wiecie Jacek Kosierb to także kolega w redakcji lubelskapika.pl, która od początku propaguje sport masowy i ruch wśród wszystkich, którzy pasjonują się piłką nożną i innymi dyscyplinami. Jest też reprezentantem Polski Pisarzy (autorem książek o Avii Świdnik i futsalu) i działaczem LZPN.  Na co dzień gra w zespole klasy A – MKS Siedliska.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.