romek
czwartek, 29 listopada 2018, 09:09

PROFILE @ Piotr PALUCH (trener, Błękitni Obsza): – Ten klub jest dla mnie jak rodzina!

= W jaki sposób ocenisz jesienną rundę od strony sportowej?

= Oficjalnie nie zakończyliśmy rundy jesiennej, gdyż ostatni mecz z Tarpanem Korchów został odwołany z powodu kłopotów kadrowych przeciwników. Sprawę naszego meczu rozpatruje obecnie LZPN.

= Troche skomplikowane, ale i potwierdza słowa – nie powinno sie lidera po jesiennej rundzie definiować jako mistrza jesieni 2018. No więc tak po sportowemu… Jak było?

= Rundę jesienną w porównaniu z poprzednimi sezonami zaliczam do udanych. Warto zwrócić uwagę, że w tym sezonie w okręgu zamojskim jest tylko jedna A klasa, a co za tym idzie poziom rozgrywek jest wyższy. Nasz klub powstał w 2013 roku. Od tego momentu systematycznie pniemy się w górę. W sezonie 2014/2015 awansowaliśmy do A klasy. W trzech kolejnych sezonach plasowaliśmy się kolejno na 4, 7 i 3 miejscu w ligowej tabeli klasy A. Dość pechowy okazał się dla nas ubiegły sezon, gdyż do awansu do klasy okręgowej zabrakło nam zaledwie punktu.

= Z przysłowiowego „pecha” też można sformułować wniosek. Pech też można wykorzystać…

= Na półmetku rozgrywek we wcześniejszych sezonach plasowaliśmy się kolejno na 6, 10 i 6 miejscu. Tym razem rundę zakończymy na 2 albo 1 miejscu, z dorobkiem 33 lub 36 punktów. Biorąc pod uwagę ilość drużyn, które awansują do klasy okręgowej wydaje się, że awans mamy na wyciągnięcie ręki. Trzy drużyny naszej A klasy uzyska prawo gry w klasie O (V liga) , zaś czwarta drużyna rozegra baraż z zespołem z okręgówki.

= Zdecydowanie można powiedzieć, że awans jest blisko…

= Jeżeli w klubie nie dojdzie do większych roszad kadrowych to o wyniki rundy wiosennej jestem spokojny, choć kilka drużyn może jeszcze sporo namieszać. Na wiosnę nie możemy nikogo lekceważyć. Jeżeli mowa o statystykach to na chwilę obecną możemy pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym. W 10 spotkaniach strzeliliśmy 36 bramek, w dwóch spotkaniach przyznano nam walkowery, gdyż drużyny z powodu problemów kadrowych nie dojechały na mecz. Bilans strzelonych bramek wynosi łącznie 42. Łącznie straciliśmy tylko 5 bramek, w tym dwie bramki z rzutów karnych. Żadna z drużyn występujących w pozostałych A klasach na terenie województwa lubelskiego nie może pochwalić się tak szczelną defensywą.

= Czym jest dla ciebie klub „Błękitni” Obsza i gdzie jest granica waszych ambicji sportowych?

= Ten klub jest dla mnie jak rodzina, jestem z nim od początku istnienia, wtedy kiedy startowaliśmy od zera. Teraz cierpliwie budujemy własny wizerunek, który będzie rozpoznawalny w naszym lokalnym środowisku piłkarskim. Jesteśmy zorganizowanym zespołem, któremu nie brakuje ambicji. Przez większość lat spędzonych na boisku, a  grałem w klasie okręgowej.  Tam na chwilę obecną chciałbym wrócić, tym razem jako trener „Błękitnych”.

===

CYTAT:

– Od pięciu lat budujemy zespół w mozole, krok po kroku. Nie jest to łatwe zadanie, bo zaczynaliśmy od zera. Prężnie się rozwijamy. Widzą to nasi lokalni sponsorzy, którzy chętnie wspierają naszą działalność. Wszystko idzie ku dobremu. Nie wiem, kiedy awansujemy do klasy okręgowej. Ale kiedyś awansujemy – przekonuje Piotr Paluch / koniec cytatu z wydawnictwa izamarka.pl

+++

PROFILE / Piotr PALUCH (12. 03. 1987r.). Obrońca i pomocnik. Kluby; Błakitni Obsza,  Victoria Łukowa Chmielek (ponad 10 lat gry, także V liga). W Victorii Łukowa Chmielek grał w pomocy, a z nim  miedzy innymi Paweł Makuch, Piotr Jonak, Piotr Paluch, Rafał Kozyra, Piotr Makuch, Rafał Wojtowicz, Tomasz Powroźnik, Adam Grzyb.  Strzelał bramki. Klub jako trener: Błękitni Obsza.

dd/hs

+++


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.