romek
sobota, 10 listopada 2018, 08:24

TOP 10 open 2018/2019 # Tomasz ALBINGIER (Igros Krasnobród) melduje się w czołówce…

W 2013 roku pisaliśmy o napastnikach, którzy grali na I  poziomie rozgrywek krajowych, a wówczas – w 2013 roku,  strzelali jeszcze bramki i liczyli się w naszej klasyfikacji TOP 10 open.

CYTAT:
„Na Lubelszczyźnie po boiskach nadal biega kilku piłkarzy z pierwszoligowym stażem, ba nawet tytułem mistrzów Polski i Danii. Wyjątkowo bogata w ligowe gwiazdy jest V liga lubelska – Tomasz Żelazowski (ur. w 1974 roku, 66 meczów w I lidze – 9 bramek) , Tomasz Prasnal (ur. 1978r., 136 meczów – 5 goli) , a przede wszystkim Rafał Niżnik (ur. 1974, 148 – 19 goli), to gracze którzy strzelali gole na pierwszym poziomie rozgrywek. Niżnik z ŁKS Łodź był mistrzem Polski, z FC Broendby mistrzem Danii. Zdobył też puchar Danii.

Niżnik grał w europejskich pucharach, między innymi przeciwko Manchesterowi United (w ŁKS 0:2 i 0:0). W spotkaniu z ŁKS w Łodzi w sierpniu 1998 roku Manchester zagrał w składzie: Schmeichel – Irwin, Johnsen, Stam, Phil Neville – Giggs (63′ Solskjaer), Butt, Keane, Beckham – Scholes, Sheringham.

Niżnik tak wspominał mecz w rozmowie z Rafałem Patyrą: – Po tym, jak zagraliśmy na Old Trafford na 0:2, to raczej nie myśleliśmy o czymś więcej, jak tylko o dobrym meczu. Naprawdę było bardzo ciężko przejść Manchester, było to wręcz niemożliwe (śmiech).

W barwach Broendby zremisował w Parmie z miejscowym AC, do udanych zalicza też spotkanie przeciwko IFK Noerkepping. Z całą pewnością będzie gwiazdą rozgrywek V ligi.

W IV lidze niekwestionowaną gwiazdą jest Jacek Ziarkowski (ur.1975, 52 mecze – 17 goli), który w swoim czasie był królem strzelców II ligi w barwach Hetmana Zamość. Później był piąty w I lidze na liście strzelców w barwach Odry Wodzisław Śląski. Ziarkowski większość bramek strzelał głową uchodząc wówczas za mistrza w tej sztuce. Do dzisiaj uchodzi za czołowego zawodnika IV ligi, a jego gra jest ozdobą spotkań wszystkich drużyn ze Spartą Rejowiec.

Jeśli ktoś idzie na mecz z udziałem Roztocza Szczebrzeszyn wie, że nadal gra w nim Tomasz Albingier (ur. 1982, 7 meczów w Odrze Wodzisław – bez bramek w I lidze). Dzisiaj ma niewielke możliwości „gwiazdorzenia” w rozgrywkach. Partnerzy są zbyt młodzi, żeby potrafili wykorzystać jego doświadczenie.

Karierę zakończył, a może i nie Karzysztof Klempka (ur. 1968, 15 spotkań w Warcie Poznań w I lidze – 5 bramek), który w sezonie 2012/2013 „przyłożył” swoją pieczęć pod awansem do V ligi Spółdzielcy Siedliszcze – strzelił 7 bramek. To jeden z największych „wędrowników piłkarskich”. Spółdzielca to jego 14 klub ligowy. Dwadzieścia osiem lat na piłkarskiej murawie. Może i powiedział, że kończy, ale…

Gdyby nam przyszło zestawić TOP pierwszoligowych gwiazd lubelskich boisk AD 2013 to lista osiągnięć jest wymierna: 1. Rafał Niżnik, 2. Jacek Ziarkowski, 3. Krzysztof Klempka, 4. Tomasz Żelazowski, 5. Tomasz Prasnal, 6. Tomasz Albingier.

hs

PS – To tylko przypomniane z pamięci nazwiska poziomu czwartej ligi i niższych. Jeśli o kimś zapomnieliśmy poinformujcie nas. Jeśli mamy błędne informacje co do tego, czy piłkarz z tej magicznej szóstki będzie nadal grał – tym bardziej czekamy na info. / koniec cytatu.

+++

W 2018 ostatni ze wspomnianych nadal strzela bramki – tym razem dla A-klasowego Igrosu Krasnobród.

Tomasz ALBINGIER (ur. 14 stycznia 1982). Napastnik. Kluby: AMSPN Hetman Zamość, Hetman Zamość,  Odra Wodzisław Śląski, Polonia Przemyśl, Olender Sól, Roztocze Szczebrzeszyn, Ostoja Skierbieszów, Igros Krasnobrod. Jesienią 2018 roku zdobył już 17 bramek będąc współliderem naszego TOP 10 open 2018/2019. 10 listopada Igros zagra o 13.00 z Wrzosem Szyszków, jest na 2. miejscu w Klasie A z 2 punktami straty do Błekitnych Obsza.

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.