romek
poniedziałek, 5 listopada 2018, 22:26

LEKSYKON lubelskiej piłki * Grzegorz GRONOWSKI * Złoty medal OSM na początek

Na przełomie lat 60-tych i 70-tych tamtego wieku był wyróżniającym się zawodnikiem Lublinianki Lublin. Jest wychowankiem tego klubu, a pierwsze sukcesy odnosił jako junior w połowie lat 60-tych. Powołany praz trenera Jerzego Chrzanowskiego – uczestniczył w SZLAKU Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży, który to szlak zakończył się meczami finałowymi w Łodzi w lipcu 1967 roku. Wówczas to „bulionowe chłopaki” zdecydowanie pokonały wszystkich finalistów i z 6 punktami zdobyły złoty medal. Zagrał między innymi w najważniejszym meczu z Łodzią – 2:1. Później występował w seniorach Lublinianki, miedzy innymi w słynnych meczach o Puchar Polski 1:1 i 2:5 z Górnikiem Zabrze, ówczesnym finalistą Pucharu Zdobywców Pucharów.

Po przejściu do Avii był wyróżniającym się zawodnikiem. – Mieszkał w Lublinie i codziennie dojeżdżał do Świdnika. Nie zdążyłem go poznać bliżej. Piłkarsko był ciekawym zawodnikiem, dobrze wyszkolonym i przydatnym dla zespołu – wspomina Adam Adamus na stronie www.aviapany.pl.

W składzie Avii od września 197 roku – miedzy innymi świetne mecze z Włókniarzem w Białymstoku – 2:0 (gol otwarcia w 33 min.) czy  Zawiszą Bygdoszcz w Świdniku – 1:0 (gol w 5 min.).

W Avii po awansie klubu do II ligi.

Grzegorz GRONOWSKI (ur. 1946r.).  Rozgrywający. Kluby: Lublinianka Lublin, Avia Świdnik. Złoty medalista OSM 1967. Podstawowy zawodnik Lublinianki na przełomie lat 60/70. W Avii Świdnik od września 1973 roku.

LEKSYKON lp / hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.